Haaland vystřelil Dortmundu výhru. Tiraspol zvládl debut v Lize mistrů

Fotbalisté Dortmundu vstoupili úspěšně do letošní sezony Ligy mistrů. Na půdě Besiktase zvítězil 2:1, když se opět prosadil fenomenální Haaland. Ve druhém zápase svůj historicky první duel v milionářské soutěži odehrál Šeriff Tiraspol, který si 2:0 poradil se Šachtarem Doněck.

Zápas mezi Besiktasem a Dortmundem začal velkou šancí domácích hráčů už ze sedmé minuty. Batshuayi si výborně zpracoval balon ve vápně, dostal se přes obránce a Kobel musel předvést parádní zákrok. A tak přišel trest a do vedení šel favorit z Německa. Jude Bellingham si výborně naběhl na centr z prava, dostal se za obranu a prostřelil domácí gólmana.

O dva góly to mohlo být po dalších sedmi minutách hry. Těsně za malým vápnem se dostal ke střele téměř do prázdné Haaland, ale přestřelil. O minutu později přišla další šance Dortmundu. Reus dostal přihrávku na malé vápno, ale Destanoglu ho vychytal.

Druhá branka tak přišla ve třetí nastavené minutě prvního poločasu. Bellingham pronikl do šestnáctky, předložil míč Erlingu Haalandovi, který už si se snadnou situací poradil. Dal tak svůj 21. gól v 17 zápase Ligy mistrů. Ve druhém poločase mohli domácí snížit. Batshuayi šel sám na branku, jenže Kobel opět Borusii podržel. V nastavení měl ještě za hosty obrovskou příležitost Kanuff, ale trefil pouze břevno. A Besiktas tak o další dvě minuty později ještě vykřesal naději.

​Pjanič rozehrál standardní situaci, na tu si naskočil Francisco Javier Montero a snížil na 1:2. Jenže to už bylo pozdě, Dortmund vedení udržel a bere tak první tři body v letošní Lize mistrů.

Šeriff Tiraspol zvládl debut v Lize mistrů

Ve druhém zápasu se proti sobě postavil Šeriff Tiraspol a Šachtar Doněck. Pro moldavský celek šlo o vůbec první zápas v základní skupině Ligy mistrů. A Šeriff se dostal do vedení v 16. minutě. Adama Traore se opřel do míče v krkolomné pozici a poslal svůj tým do vedení. Domácí měli i další šanci o pár minut později, ale Pjatov Tiraspol zachránil.

Hosté mohli ještě v první půli snížit, ale dělovku Traorého vyrazil Athanasiadis. Další šance Šachtaru přišla po změně stran. Marlos pálil ze 16 metrů, ale domácí gólman opět předvedl parádní zákrok. Šeriff tak udeřil podruhé. Do centru Cristiana se vložil Momo Yansané a tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi Doněcku šanci.

V 77. minutě minutě vypálil ještě Traore, ale míč skončil těsně nad brankou. Šeriff Tiraspol tak zvládl svůj debut v Lize mistrů a Šachtar porazil 2:0.