Fotbal

Změny v sestavě budou, Dočkal i Čelůstka jsou připraveni, říká kouč Vrba

Změny v sestavě budou, Dočkal i Čelůstka jsou připraveni, říká kouč Vrba
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté pražské Sparty vstoupí ve čtvrtek večer do dalšího ročníku Evropské ligy soubojem s dánským mistrem Brondby. Jenže nenaladili se na něj příliš dobře, když o víkendu zapsali první porážku v sezoně. V Plzni prohráli 2:3. A výkon právě z posledního duelu bude mít vliv na sestavu, což potvrdil na tiskové konferenci i kouč Pavel Vrba.

"Určitě nějaké změny budou, některé možná jen na postech. Nebudeme hrát ve stejné sestavě jako v Plzni," potvrdil. Dobrou zprávou ale pro letenský celek je, že k dispozici už opět je kapitán Bořek Dočkal i reprezentační stoper Ondřej Čelůstka. "Bořek už se s námi bez omezení připravuje třetí den. Vzali jsme ho proto, že je to hráč, který pro mužstvo hodně znamená nejen na hřišti, ale i mimo něj," vyjmenovává pozitiva hlavní kouč.

Zatím ale neprozradil, zda ho pošle do sestavy. "Uvidíme podle vývoje, jestli do zápasu nastoupí," pokračoval trenér. "Ondřej Čelůstka je připravený na sto procent," vyjádřil se k reprezentačnímu obránci. Právě defenziva Spartu poměrně trápila v při již zmíněném zápase v Plzni. "Trochu nás možná ovlivnilo, že jsme neměli a stále nemáme některé hráče k dispozici," vysvětluje 57letý kouč.

"Je pravda, že jsme dominovali, soupeře přehrávali a až v zápase s Plzní jsme narazili na mužstvo, které prověřilo naši obranu. Museli jsme se z toho vzpamatovat a vrátit se k základním věcem, které k fotbalu patří," pokračoval rodák z Přerova.

Související obsah

​A co na sparťany v Dánsku čeká? "Je to mužstvo, které nyní není v optimální pohodě. Na druhou stranu mi jejich kvalitu ukázal zápas s Midtjyllandem. Vyhráli 2:0, nebylo to tak, že by dominovali, ale byli důslední, trpěliví, dali dva góly a to rozhodlo," uzavřel Vrba.

Jak již lodivod pražského celku naznačil, Brondby není v ideálním rozpoložení. V této sezoně vyhrálo pouze jednou. "Těžko říct, jestli je to výhoda, nebo ne. Určitě to chtějí zlomit a dokázat to proti nám. Získali titul, kvalita v mužstvu je. Z toho, co jsme viděli, je to ale velmi kvalitní mužstvo, které má evropské parametry. A to i přesto, že jim odešli někteří klíčoví hráči," přidal svůj pohled na soupeře obránce Dávid Hancko.

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický je rád, že pro letošní sezonu udržel kostru silného kádru z loňské sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události