Boleslav přestřílela Plzeň a je v čele tabulky. Brno porazilo Pardubice

Zdroj: profimedia.cz

Předehrávka čtvrtého kola hokejové extraligy přinesla dva duely. Plzeň doma opět podlehla celku Mladé Boleslavi, který zaujal první místo tabulky. Kometa Brno porazila Pardubice 3:2.

V prvním zápase šli do vedení Západočeši po trefě Bulíře v 11. minutě a stav vydržel až do půlky druhé části. Tehdy v přesilovce srovnal Najman a o necelé dvě minuty později poslal Boleslav do vedení David Šťastný. Pak se ale o slovo znovu přihlásil Michal Bulíř a před odchodem do šaten srovnal na 2:2.

Vyrovnaný stav až ve 47. minutě za asistence Raška prolomil Jánošík, který poslal hosty do vedení. V 55. minutě pak upravil skóre na 4:2 Jakub Kotala a pojistil výhru hostů. Boleslav po zisku tří bodů zaujala první místo tabulky. Plzeň překonala už ve čtvrtém soutěžním zápase v řadě.

To v druhém zápase nebylo od začátku o góly nouze. Hned v první třetině padly tři a všechny za záda pardubického gólmana Dominika Frodla, který ještě před první přestávkou zamířil na střídačku. Skóre otevřel Mallet, za 25 vteřin se trefil Mueller a v 17. minutě zvýšil na 3:0 Rákos.

​Druhá třetina se obešla bez branek. Ve třetí ale začali hosté dotahovat. Prvně snížil Robert Říčka na 3:1 a vzápětí přidal druhou trefu Ondřej Vála. Poté se však už skóre nezměnilo a Brno si připsalo první tříbodový zisk v letošní sezóně.

Výsledky hokejové extraligy:

Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (1:0, 1:2, 2:0)

Brno – Pardubice 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

K tématu Hokej

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.

Hokejový Zlín posiluje. Přichází obránce z KHL

Poslední tým hokejové Tipsport Extraligy vyztužil zadní řady. Z Dinama Riga se do Zlína stěhuje lotyšský obránce Roberts Mamčics. 26letý defenzivní hráč má zkušenosti i ze seniorské reprezentace, kde nastoupil do jedenácti zápasů. V KHL si připsal 100 startů.