Monako

PSG rozhodlo o výhře až v nastavení. Monako se dál trápí

Fotbalisté PSG i nadále procházejí Ligue 1 bez ztráty kytičky. Tentokrát si poradili s Lyonem, proti kterému museli ale otáčet. Vítězný gól vstřelil v 94. minutě Icardi. Fotbalisté Monaka stále nemohou najít formu z minulé sezony. Po neúspěšné kvalifikaci do Ligy mistrů se stále trápí i v Ligue 1, kde tentokrát pouze remizovali na hřišti Nice. Domácí navíc v závěru zápasu neproměnili penaltu.

Utkání se odehrálo bez diváků, jelikož Nice si stále odpykává trest za výtržnosti fanoušků z utkání proti Marseille, ze kterého zbývá ještě jedno domácí utkání. Jako první mohli jít do vedení hosté. Francouzský kanonýr Ben Yedder se dostal k nebezpečné hlavičce z úhlu, ale brankář jeho pokus konečky prstů vyrazil.

Aktivnější Monako se ale přece jen dočkalo zasloužené odměny. Knížecí klub předvedl velmi zdařilou a rychlou kombinaci, na jejímž konci byla přihrávka Martinse na Alexandra Golovina, který před prázdnou brankou neměl nejmenší problém.

Domácím se podařilo srovnat na začátku druhého poločasu. Gouiri odcentroval do vápna, kam si naběhl Andy Delort, který překonal brankáře Monaka. Otočit skóre se loňskému soupeři Slavie z Evropské ligy povedlo v 74. minutě. Delort ve vápně našel Búdawího, který byl nikým nehlídaný a přízemní střelou k bližší tyči poslal Nice do vedení.

To však vydrželo pouhé tři minuty. Henrique byl faulovaný v pokutovém území a následný pokutový kop s přehledem proměnil Ben Yedder. O chvilku později ale mohli domácí strhnout vedení opět na svoji stranu. Hráč Monaka zahrál ve vápně rukou, a tak mělo i Nice možnost zahrání pokutového kopu. Gouiri však svůj pokus poslal mimo branku. Oba týmy se tak rozešly smírně 2:2

Ve šlágru kola přivítalo PSG na svém hřišti Lyon. Velkou šanci na úvodní gól v novém dresu měl Lionel Messi, který po faulu na Neymara zahrával volný přímý kop. Povedený pokus ale poslal do spojnice tyče a břevna. To byl jediný zajímavý moment, který první půle nabídla, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Po přestávce se do vedení překvapivě dostali hráči Lyonu. Toko Ekambi si zpracoval míč, počkal na vhodný moment a naservíroval míč Paquetovi, který pohotovou ranou na bližší tyč otevřel skóre. Z tohoto výsledku se ale hosté radovali jen pár minut. Po Gustově faulu upadl ve vápně Neymar a rozhodčí nařídil pokutový kop, který sám faulovaný bez problémů proměnil.

Dokonat otočku se domácím podařilo doslova na poslední chvíli. Ve čtvrté minutě nastavení odcentroval Mbappé do vápna, kde našel hlavu Icardiho, který s přehledem překonal brankáře Lyonu. Paříž je tak nadále bez ztráty bodu.

Nedělní výsledky 6. kola Ligue 1:

Nice – Monako 2:2

51. Delort, 73. Búdawí - 39. Golovin, 77. Ben Yedder (pen.)

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10