Další sporty

Olympijská vítězka je kvůli covidu v nemocnici. Z lůžka vyzývá k vakcinaci

Olympijská vítězka je kvůli covidu v nemocnici. Z lůžka vyzývá k vakcinaci
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Madi Wilson

Olympijská vítězka Madison Wilsonová byla v Itálii hospitalizována kvůli pozitivnímu testu na covid-19 a obtížím na hrudi. "Covid je vážná věc, očkujte se," nabádá mladá Australanka.

Dva měsíce poté, co v Tokiu stála s australským týmem na stupních vítězů štafety 4x100, cestuje s týmem LA Current v rámci International Swimming League. Osmého závodu v Itálii se ale nezúčastnila kvůli pozitivnímu výsledku testu na covid-19.

 

Plavkyně opustila tým a kvůli malým zdravotním problémům v oblasti plic a hrudníku byla hospitalizována pro lepší péči a aby byla pod dohledem odborníků. Z nemocničního lůžka poslala svým fanouškům slova k zamyšlení.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Madi Wilson OAM (@madiwilson)

"Věřím, že je to impuls k obezřetnosti. Covid je vážná věc a když udeří, tak udeří tvrdě. Byla bych hloupá, kdybych řekla, že jsem se nebála," píše 27letá plavkyně.

 

Související obsah

Virem se nakazila i přes absolvovanou vakcinaci: "Ačkoli mám za sebou dvě dávky vakcíny a dbala jsem na bezpečnostní předpisy, tak mě ten virus dostal." Nicméně věří, že vakcína zmírnila její příznaky a ochránila rodinu a tým kolem ní. Proto svým fanouškům ve stories vzkázala: "Prosím, pokračujte v očkování."

I v České republice jsou plavecké talenty. Wilsonové bude brzy konkurovat Barbora Seemanová, která byla v létě hostem ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0