Rasismus

Fotbalista Chelsea odmítá před zápasem klekat. Už to ztrácí sílu, říká

Fotbalista Chelsea odmítá před zápasem klekat. Už to ztrácí sílu, říká
Fotbalista Chelsea Marcos Alonso Zdroj: Profimedia

Hvězda londýnské Chelsea Marcos Alonso už před zápasy nebude poklekávat. Protirasistické gesto podle jeho slov už trošku ztrácí na síle. Samotný fotbalista preferuje jiné formy protestu.

Španělský levý bek se k tématu vyjádřil po působivé výhře 3:0 nad Tottenhamem. "Jsem plně proti rasismu i jiným ostatním formám diskriminace," začal. "Dám ale spíše přednost tomu, abych ukázal na odznak, kde je napsáno 'Ne rasismu'. Dělají to tak i v jiných sportech a ve fotbale v jiných zemích," pokračoval.

"Raději to dělám tímto způsobem a samozřejmě jasně říkám, že jsem proti rasismu a respektuji každého," prozradil dále Alonso. Dokonce několik jeho spoluhráčů čelilo také rasistickým urážkám. Konkrétně Antonio Rudiger, N'Golo Kante, Reece James a Romelu Lukaku.

Související obsah

"V šatně jsme ještě o formě mého protestu nemluvili. Jsme tam ale jako rodina a s každým mám velmi dobrý vztah. Samozřejmě pokud bude potřeba, s klukama to proberu," prozradil.

V Anglii se kleká od poloviny roku 2020 po smrti George Floyda. A před letošní sezonou se kluby zavázaly, že nadále budou poklekávat. Nicméně Alonso už toto gesto podporovat nebude. Není však prvním hráčem Premier League, který to odmítá. Vše odstartovalo křídlo Crystal Palace Wilfried Zaha.

S rasismem mají zkušenost také ve Slavii. Dva fanoušci uráželi Glena Kamaru, ale policie už je odhalila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106