Fotbal

Velvary nechaly proti Slavii nahlédnout do šaten, pak málem způsobily senzaci

Středočeské městečko Velvary ožilo fotbalem. Ve středu se zde totiž konal výjimečný zápas mezi tamním celkem a mistrovskou Slavií. Pro samotnou obec to byla historická podívaná, která přilákala stovky diváků. Sám prezident Velvar také nabídl TN.cz zajímavou exkurzi zázemím třetiligového klubu.

"Je možné, že se jejich hráčům třeba nebude chtít tolik běhat a pak můžeme třeba vstřelit gól a vyhrát 2:1, ale moc tomu nevěřím," predikoval před zápasem prezident Slovanu Velvary David Vedral.

Jeho tip navíc málem senzačně vyšel, jelikož Velvary vstoupily do utkání parádně a po krásném prvním gólu a následné penaltě vedly 2:0. Sešívaní pak sice otočili a zvítězili 4:2, nicméně se proti třetiligovému týmu pořádně zapotili.

Sám prezident středočeského týmu pak reportérku TN.cz provedl po areálu Velvar, kde ukázal i jeho specialitu, tedy ledovou káď ve sprše, kam si hráči můžou po zápase skočit. "Sám jsem ale do ní nikdy neskočil, protože bych to asi nepřežil," smál se.

Související obsah

"Navíc máme špičkového maséra Jardu, který je do své profese naplno zapálený a žije s týmem," promluvil David Vedral k dalšímu esu, které mohly Velvary vytáhnout z rukávu.

Tým hrající ČFL pak chtěl před Slavií také zabodovat novou lajnovačkou, došlo však k bizarnímu příběhu.

"Lajnovačka se nám v týdnu rozbila, tak jsme objednali novou. A když jsme ji chtěli vyzkoušet, tak jsme zjistili, že má ohnuté kolečko a zatáčí nám," prozradil prezident, že trávník před Slavií lajnoval starý stroj a udělal na hřišti trochu neplechu.


Možná i tento faktor tak hrál zpočátku pro Velvary, které nebyly daleko od senzace. I přes prohru 2:4 si ale fanoušci zápas určitě užili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události