Tisková konference

Další medaile už Synek nepřidá. Ukončil úspěšnou kariéru

Veslař Ondřej Synek ve čtvrtek ukončil svoji úspěšnou kariéru. Ve 38 letech se tak s profesionálním sportem rozloučil nejlepší český veslař historie, který ovládl pětkrát mistrovství světa a posbíral tři olympijské medaile.

Veslař Synek má za sebou kariéru plnou úspěchů, kterými se může pochlubit málokterý sportovec. Zúčastnil se čtyř olympijských her, ze kterých přivezl hned tři medaile. Na mistrovství světa pak na skifu vybojoval dalších 12 cenných kovů a z toho pět jich bylo zlatých. Na letošních hrách v Tokiu ale bohužel chyběl.

"Rozhodnutí nejvíc ovlivnilo, že jsem se rozhodl nejet na olympijské hry. Bylo toho na mě hodně, byl jsem unavený a tam se myšlenky na konec kariéry nastartovaly. Říkal jsem si, že to nechci uspěchat. Nechal jsem si na to celé léto. V posledních týdnech jsem dospěl k názoru, že nadešel můj čas," řekl na tiskové konferenci Synek.

Související obsah

Začátek i konec svého veslařského života si naplánoval symbolicky na stejný měsíc. "V září roku 1995 jsem přišel jako třináctiletý do Loděnice, kde jsem začal veslovat. V září roku 1999 jsem přišel za mým trenérem Milanem Dolečkem do Dukly Praha, kde se mě ujal a začal se o mě starat. Znali jsme se už dva roky, protože jsem s jeho synem jezdil čtyřku. V září roku 2021 bych chtěl oznámit, že končím svoji pouť profesionálním sportem. Už nebudu závodit a nebude ze mě sportovec."

Na tiskové konferenci nezapomněl poděkovat všem, kteří jej na jeho cestě provázeli. Hlavně zmínil trenéra Milana Dolečka. "S Milanem jsme toho prožili hrozně moc za těch 21 let. Je to můj druhý táta. Chtěl bych všem moc poděkovat, kteří se na tom účastnili. Potkal jsem strašně moc lidí v České republice. Od trenérů, sparingpartnerů, fyzioterapeutů, Sport Invest agentury až po Duklu. Úspěchy nejsou jenom moje," přiznal skromně.

​Příští rok se koná mistrovství světa v Račicích, kde měl velký sen si zazávodit. To se mu ale bohužel nesplní. "Chuť vydržet až do mistrovství světa v Račicích samozřejmě byla. Můj předchůdce Chalupa zde závodil a vždycky jsem mu to záviděl. Když jsem se dozvěděl, že tam mistrovství světa bude, měl jsem z toho velkou radost. Ale opravdu cítím, že můj konec nadešel a startovat v lodi nebudu, ale určitě mě tam v nějaké roli uvidíte," slíbil Synek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tisková konference

Důležité Události