LOH Tokio 2021

Veslař Synek na olympiádu nepojede. Nejtěžší rozhodnutí kariéry, říká

Veslař Ondřej Synek, který byl jedním z předních favoritů na medaili pro Českou republiku, do Tokia nepojede. Kvůli zdravotním komplikacím musel z her odstoupit. "Bylo to nejtěžší rozhodnutí v mojí sportovní kariéře,“ řekl 38letý Synek, účastník čtyř olympiád, na kterých vybojoval tři medaile.

"Můj stav teď není odpovídající tomu, abych závodil na vrcholové soutěži. Veslování je hlavně o fyzické kondici a já teď nejsem ve stavu, kdy bych mohl odjet závod, abych dobře reprezentoval Českou republiku,“ uvedl Synek a pokračoval:

"Obrečel jsem to, ale je to asi nejlepší rozhodnutí, které teď můžu udělat. Vždycky jsem jezdil na závody, abych odvedl maximální výkon. To teď není vůbec možné. Bude lepší uvolnit místo někomu jinému.“

Zdroj: isifa.comČeský reprezentant si na doporučení lékařů dal na konci května volno od sportu, na aktuálně probíhajícím soustředění v Livignu se chtěl postupně vrátit do plné tréninkové zátěže, aby se stihl připravit na svoje páté olympijské hry v kariéře. Ty se ho však týkat nebudou.
 

"Od soustředění v Livignu jsem čekal, že by mě mohlo ještě nakopnout. Dal jsem si před ním pauzu od veslování a tréninku, ale bohužel se tak nestalo. Možná se to i zhoršilo. Můj zdravotní stav teď není v pořádku,“ zhodnotil Synek, který doufal, že se v Tokiu rozloučí na své poslední olympiádě dobrým výsledkem.

Zdroj: isifa.com

Jeho plány ale nejdřív narušila pandemie covid-19, kvůli které se olympiáda o rok posunula, teď ho zastavily zdravotní potíže. "Za poslední dva roky bylo těch komplikací hodně, bohužel to dopadlo takhle, takže další olympiádu nepřidám. V Tokiu to bude beze mě. Beru to tak, že jsem byl na předchozích čtyřech, získal jsem tři medaile, spoustu nezapomenutelných zážitků a poznal hodně kamarádů,“ řekl Synek.
 

VIDEO: Podívejte se na rakci Ondřeje Synka po odložení her, už tehdy věděl, že čas navíc může být nevýhodou:


 

Co bude dál s jeho kariérou, to zatím neví. "Je to hodně čerstvé, musím všechno zpracovat a dát se do pořádku zdravotně, to je pro mě nejdůležitější. Až se tak stane, tak si v klidu a bez emocí vyhodnotím, co bude dál s mojí sportovní kariérou,“ prohlásil Synek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události