Jako tělo bez hlavy? Nedaří se Barceloně, Messi v PSG také strádá

Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Barcelona se po odchodu Lionela Messiho trápí a Lionel Messi se po odchodu z Barcelony také neprosazuje. Kde je chyba? A je argentinský rekordman stvořen jen pro to, aby zářil v dresu katalánského mužstva?

Barcelona nevyhrála již tři zápasy v řadě, ve kterých dala pouhý jeden gól a na ten se - nutno podotknout - velice nadřela. Je jasné, že Kataláncům chybí útočná síla i Lionel Messi na place. Sám Ronald Koeman se nechal slyšet, že jeho tým dost možná na více nemá. "Tým je takový, jaký je, tak vás prosím, abyste v tomto ohledu byli realisté," řekl nizozemský kouč na poslední pozápasové konferenci.

Při poslední remíze navíc dostal červenou kartu Frenkie de Jong a nakonec i trenér Ronald Koeman. Při pohledu na kádr je naprosto jasné, že takto nevypadá tým, který by mohl nahradit ten z minulé dekády. Nikdo, kdo by nahradil Iniestu, Messiho, Suaréze, Xaviho či Daniho Alvese. Tým Barcelony je v podstatě průměrný, možná lehce nadprůměrný.

V podobném svrabu je ale také Lionel Messi. Pomalu to začíná vypadat, že si Messi a Barcelona byli souzení. Že jeden bez druhého nemůže fungovat. Něco jako hlava bez těla. Argentinský fotbalista nastoupil v dresu PSG již ke třem zápasům, neprosadil se ani jednou. Naposledy byl dokonce stažen ze hry už v 76. minutě.

Důvody? Samozřejmě Messi byl zvyklý na svou pozici v Barceloně. Věděl jak hrát, kdo mu kam naběhne a hlavně měl hlavní slovo v kabině. V PSG podobné věci takhle fungovat nemusí. Neymar a Mbappé jsou také útočné hvězdy a nechtějí být ve stínu hvězdného Messiho. Ale na velké závěry je zatím dostatek času.

Co dál? Barcelona se letos slušně zapotí, aby si vybojovala účast v milionářské Lize mistrů, kde letos bude chtít minimálně postoupit ze skupiny. Ani to nebude mít lehké po posledních výsledcích v domácí soutěži. Fotbalová veřejnost si bude muset nejspíše zvyknout na to, že doba z minulých dvou dekád je na dobro pryč, zůstanou pouze vzpomínky.

Barcelona se na začátku týdne protrápila k remíze nad Granadou:

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.