Barcelona konečně zabrala. Levante nastřílela tři branky

Fotbalová Barcelona konečně naplno bodovala. Po dvou remízách si vcelku snadno poradila s Levante, které porazila 3:0.

Katalánci se radovali už v sedmé minutě. V páté byl totiž odpískán pokutový kop, ke kterému se postavil sám faulovaný Memphis Depay a v pohodě proměnil. A po necelé čtvrt hodině už to bylo o dvě branky. Dest naservíroval míč do vápna Luuku De Jongovi, který zakončil naprosto bez problémů na bližší tyč.

V prvním poločase měl ještě obrovskou příležitost Piqué, ale z půl metru nedokázal trefit odkrytou branku. Domácí byli i nadále lepším týmem a vypracovali si další šance. Na 3:0 uzavřel v první minutě nastavení 18letý Ansu Fati, jenž se prosadil z hranice vápna.

​V prvním zápase přestřílela Osasuna Mallorcu v poměru 3:2. Na druhé místo se po vítězství 1:0 nad Elche posunul Real Sociedad. V krizi nadále pokračuje Getafe, kam v letošní sezoně přestoupil Jakub Jankto, který ale nyní v sestavě chybí po nepříjemném zranění. Madridský celek neuhrál opět ani bod a připsal si sedmou porážku v řadě. Tentokrát nestačil na Betis, když na jeho půdě padl 0:2.

Nedělní výsledky 7. kola La Ligy:

Mallorca – Osasuna 2:3 (2:1)
Branky: 12. Rodríguez, 45+5. Niño – 9. Cote, 58. I. Pérez, 89. J. Martínez.

Barcelona – Levante 3:0 (2:0)
Branky: 7. Depay (pen.), 14. L. de Jong, 90+1. Fati.

Real Sociedad – Elche 1:0 (0:0)
Branka: 81. Oyarzabal.

Vallecano – Cádiz 3:1 (2:1)
Branky: 9. Á. García, 44. Falcao, 87. Palazón – 23. Harojan.

Betis – Getafe 2:0 (1:0)
Branky: 14. José, 55. José.

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10