Bitva o severní Londýn dopadla vítězstvím Arsenalu. Spurs dal tři góly

Pierre-Emerick Aubameyang se emotivně raduje z vítězství v derby s Tottenhamem Zdroj: Profimedia

Nedělní program anglické Premier League nabídl souboj o severní Londýn mezi Arsenalem a Tottenhamem. Gunners potvrdili vzrůstající formu a Spurs porazili díky skvělému prvnímu poločasu 3:1.

Gólový účet zápasu otevřel Emil Smith-Rowe, jenž si naběhl do vápna na přihrávku Saky a placírkou v pohodě poslal míč za Llorise. Ve 27. minutě zaváhal Tanganga. Střelec první branky šel sám po levé straně, v pokutovém území našel Pierra-Emericka Aubameyanga a gabonský forvard se trefil nechytatelně k tyči.

Ve 34. minutě už to bylo dokonce o tři branky. Bukayo Saka zakončil protiútok střelou z pravé strany na zadní tyč a o držiteli tří bodů bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhém poločase za Tottenham už pouze snížil Son Hung-min. Arsenal tak zvítězil potřetí v řadě a je desátý.