Další sporty

Boxer Manny Pacquiao oznámil konec kariéry! Nastal čas být prezidentem

Boxer Manny Pacquiao oznámil konec kariéry! Nastal čas být prezidentem
Boxer Manny Pacquiao

Svět boxu opouští obrovské jméno. Ve 42letech pověsil rukavice na hřebík Manny Pacquiao. Důvodem je jeho kandidatura na post filipínského prezidenta.

"Už zazněl poslední gong. Boxerská kariéra je u konce," oznámil Pacquiao na sociálních sítích rozhodnutí, které popsal jako to nejtěžší v životě.

 

Pacquiao (62-8-2) zanechal v rohovnickém sportu nesmazatelnou stopu a je považován za jednoho z nejlepších zápasníků historie. Profesionální kariéru započal v roce 1995 a postupně získal dvanáct velkých titulů. Jako jediný boxer v historii ovládl osm různých váhových kategorií. Šampionem byl po čtyři dekády – 1990 – 2020. Svůj poslední zápas ale prohrál, a to s Kubáncem Yordenisem Ugasem v srpnu 2021.

 ​

Související obsah

Nyní ho však čeká nová výzva, a to boj proti korupci a chudobě, kterou v mládí zažil na vlastní kůži. Pacquiao vstoupil do politiky v roce 2010 a v roce 2016 se stal senátorem. Letos byl stranou PDP-Laban zvolen jako kandidát do prezidentských voleb v roce 2022. "Brzy skončíte všichni ve vězení," vzkázal současné vládě.

​V roce 2015 se utkal i s neporaženým Floydem Mayweatherem. Ze zápasu desetiletí nakonec bylo velké fiasko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události