Výhoda domácího prostředí v praxi? Na zimní olympiádu mohou pouze Číňané

Zdroj: Profimedia.cz

Zimní olympijské hry v Pekingu se kvapem blíží a spousta fanoušků se těšilo na návštěvu nejlidnatější země světa. Diváky však zmrazilo rozhodnutí olympijské asociace, která zakázala účast fanoušků ze zahraničí na blížících se hrách.

Čína se v koronaviru utápí již dlouho, a protože nemá splněna všechna bezpečnostní kritéria a stále se obává nárůstu nakažených, je nucena přistoupit na tvrdá opatření pro diváky i přímé aktéry her.

Fanoušci z jiné než pořadatelské země, kteří již střádali plány na výpravu do dějiště olympijských her, mohou vše naplánované zahodit a připravit si akorát tak pobyt v obývacím pokoji u televize. Organizátoři totiž kvůli epidemii povolili účast pouze místním, kteří se budou muset na denní bázi testovat.

​Pro samotné sportovce platí velice striktní pravidla. Očkování nakonec není povinné, ale všichni neočkovaní budou muset do dějiště přicestovat 21 dní před zahájením a podstoupit přísnou karanténu. Celé hry pak budou všichni trávit v pečlivě hlídané bublině, která bude platit do momentu, než sportovci opustí Čínu. Olympijské hry v Pekingu začínají 4. února 2022.

O třítýdenní karanténě na blížících se hrách v Pekingu jsme informovali také v Televizních novinách:

Extraliga: Kometa venku zdola Liberec 4:2

Bílí Tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. V druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a nadále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.