Za sexuální obtěžování přišel tvrdý trest. Prezident fotbalového svazu končí

Rogério Caboclo Zdroj: Profimedia

Šéf brazilského fotbalového svazu Rogério Caboclo už zná trest za sexuální obtěžování své kolegyně, další jeho kolega si navíc stěžoval na šikanu. Výkonný výbor svazu ho na 21 měsíců odstavil z funkce.

Samotný 48letý předseda označil celé rozhodnutí za převrat, což mu ale není nic platné, jelikož byl na 21 měsíců potrestán zastavením činnosti. Do března roku 2023 tak převezme vedení současný viceprezident Ednaldo Rodrigues.

Přitom spousta prezidentů různých svazů a federací se Cabocla zastalo. Už v červnu byl ale šéf brazilského fotbalu dočasně suspendován na 30 dní.

​Caboclo vedl svaz od roku 2019. Jenže ani on, stejně jako jeho předchůdci, si neodpustil skandál. Zatímco on měl mít sexuální poznámky k nejmenované zaměstnankyni a měl k ní být i vulgární, jeho tři předchůdci byli shledáni vinnými z úplatkářství. Od etické komise FIFA tehdy dostali doživotní zákaz působení ve fotbale.

V Jižní Americe se dějí zajímavé věci i na trávníku. River Plate nemělo gólmana a do brány se musel postavit zraněný záložník:

České házenkářky na MS podlehly Jižní Koreji 32:26

České reprezentantky podlehly v prvním zápase hlavní fáze mistrovství světa ve Španělsku výběru z Jižní Koreje rozdílem šesti bodů 32:26. Prohrou ztratily šanci na postup do čtvrtfinále. V poločase Korejky bodově utekly a do šatny šly s vedením 20:13, druhou půli ale vyhrály Češky 13:12. Nejvíce bodů (6) nastřílela Charlotte Cholevová. V pátek čeká výběr Jana Bašného tým Dánska.