Další sporty

Jaká budou protikovidová opatření na OH? Na starosti to má i Prymula

Jaká budou protikovidová opatření na OH? Na starosti to má i Prymula
Roman Prymula a olympijské kruhy Zdroj: Profimedia

Zimní olympijské hry v Pekingu se nezadržitelně blíží. Už nyní se tak začíná jednat o tom, jaká budou protikovidová opatření v českém týmu. Už nyní je jasné, že sportovci budou muset být očkovaní, nebo absolvují třítýdenní karanténu před zahájením her. V jejich průběhu pak dojde ke každodennímu testování. Na tribunách budou moci být jen domácí fanoušci. Definitivní znění těchto opatření se ale bude ještě zpřesňovat. Martin Doktor k tomu chce využít ty nejpovolanější v oboru.

Mezi ně by měli patřit profesoři Roman Prymula, Libor Vítek a Jiří Beran, MUDr. Zdeňka Jágrová, Jarmila Rážová a docent Marian Hajdúch. "Osobně jsem jednal také s ministrem zdravotnictví, panem Adamem Vojtěchem, a hlavní hygieničkou, paní doktorkou Pavlou Svrčinovou. Tým odborníků je vyvážený, věřím, že bude velkým přínosem,“ říká za expertní skupinu šéflékař Českého olympijského týmu Jiří Neumann.

Pokud se sportovci budou chtít vrcholné události zúčastnit, budou muset být očkovaní, nebo absolvovat třítýdenní karanténu před jejím započetím, aby se tím předešlo nepříjemným událostem, ke kterým došlo v Tokiu, kdy řada sportovců přišla o svůj velký sen. "Proto už dlouhodobě všem sportovcům a možným členům doprovodných týmů s celou Lékařskou komisí ČOV očkování doporučujeme. Stejně jako v nynějších dnech také očkování na chřipku,“ uvedl Jiří Neumann.

Související obsah

​K němu se přidává i Doktor. "Bude podstatné, aby účastníci her byli očkovaní, protože jednadvacetidenní karanténa je pro sportovce a jejich týmy nesmysl. Dokážete si představit, že sportovec by před vrcholem své kariéry seděl tři týdny na pokoji a netrénoval?"

Experti by se měli sejít na listopadovém Sympoziu sportovní medicíny v Dřitči. "Zároveň už nyní probíráme všechny možné varianty včetně zdvojeného nezávislého PCR testování nad rámec toho, které jsme už připravili pro olympijské hry v Tokiu, systému nadstandardního testování těsně před odletem a dalších variant. Ve spolupráci s nejpovolanějšími odborníky se zabýváme všemi možnými epidemiologickými opatřeními. Budeme je také samozřejmě konzultovat se sportovními svazy,“ dodal šéflékař Jiří Neumann

Na proticovidová opatření si během LOH v Tokiu stěžoval stolní tenista Lubomír Jančařík

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Krátká zpráva

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.