LOH Tokio 2021

Slukové se rozpadl sen o olympijské rozlučce, covid ji vyřadil z turnaje

Markéta Nausch Sluková má potvrzený pozitivní test na koronavirus, takže kvůli povinné izolaci se nebude moci spolu s Barborou Hermannovou účastnit olympijského turnaje. Ten měl být jejím rozloučením s kariérou.

V úterý měl pozitivní test na koronavirus její manžel a trenér Simon Nausch a ve čtvrtek se bohužel stejný výsledek dozvěděla i sama Markéta Nausch Sluková.

Podle striktně daných pravidel proto musí nastoupit do desetidenní karantény, což bohužel znamená, že spolu s Barborou Hermannovou nebudou moci nastoupit ke svým zápasům, a na turnaji tak končí, aniž by do něj nastoupily.

Pozitivní test potvrdila sama 33letá volejbalistka. "Bohužel se mi potvrdil pozitivní test, což pro mě znamená odchod na minimálně deset dnů do karantény a zároveň to znamená pro mě i Báru, že do zápasů na olympijských hrách vůbec nezasáhneme," uvedla prostřednictvím agentury Sport Invest.

Související obsah

"Nevím, co k tomu víc říct, teď převažuje obrovské zklamání. Vím, že se ve světě dějí výrazně horší věci, ale v tom našem sportovním mikrosvětě je pro mě strašně smutné, že jsme s Bárou musely ukončit naši cestu sem do Tokia, které mělo být naším vrcholem, takovýmto způsobem," dodala smutně.

"Nevím, jak s tím vším naložit. Už jsme si poplakaly, už jsme si zanadávaly, pak znova poplakaly," popsala, jak se svou parťačkou zareagovala na smutnou zprávu. "Doufám, že nebudou další sportovci následovat, protože tohle je noční můra každého sportovce," myslí také na ostatní členy výpravy.

 

Související obsah

Nausch Sluková už dříve uvedla, že kvůli vrcholu kariéry dokonce odložila těhotenství a olympiáda v Tokiu měla být její rozlučka s kariérou. Bohužel se tato rozlučka konat nebude.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události