MMA

Daukaus soupeře vypnul a donutil ho i odklepat. Výhru si ale nepřipsal

Daukaus soupeře vypnul a donutil ho i odklepat. Výhru si ale nepřipsal
Kevin Holland a Kyle Daukaus | Zdroj: Twitter @MMAFighting

Očekávaný MMA souboj v organizaci UFC mezi Kevinem Hollandem a Kylem Daukausem skončil velmi netradičním způsobem. Druhý jmenovaný dokázal soupeře na chvíli "vypnout" a poté ho škrcením donutil se vzdát, jenže zápas nakonec nevyhrál. Rozhodčí totiž po přezkoumání videa vyhlásili "No contest".

Kevin Holland byl loni hvězdou UFC. Nastoupil do pěti zápasů a všech pět jich vyhrál. Ovšem letos nestačil ani na Dereka Brunsona, ani na Marvina Vettoriho a také po třetím souboji se radoval jeho soupeř, ale nakonec Holland třetí prohru v letošním roce nezapsal.

Po třech minutách boje se totiž oba bojovníci srazili hlavami. Hollanda srážka na chvilinku poslala mimo smysly, takže padl k zemi a Daukaus situace využil. Od té chvíle se chopil dominantní pozice a po minutě donutil soupeře odklepat.

Daukaus se radoval z výhry, jenže ne dlouho. Hlavní rozhodčí Dan Miragliotta se totiž šel podívat spolu s ostatními rozhodčími na video a po několika minutách při vyhlášení výsledků zůstaly ruce obou zápasníků dole. Výsledek zápasu byl totiž stanoven jako "No contest", tedy jako by k žádnému zápasu vůbec nedošlo.

Viníkem srážky nebyl ani jeden, ovšem údery hlavou nejsou povolené a Hollanda tento kontakt vážně poškodil, takže zápas skončil bez vítěze. Daukaus byl pochopitelně z rozhodnutí zklamaný, ale nezbývá mu než si počkat na odvetu. Holland na tiskové konferenci uvedl, že si nic nepamatuje.

Související obsah

Po nich už šli do akce pouze aktéři hlavního zápasu Thiago Santos a Johnny Walker. Z výhry se po rozhodnutí bodových sudí radoval Brazilec, pro něhož to byla první výhra od února 2019.

Kevin Holland není žádné ořezávátko, umí vypnout soupeře, i když sedí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události