Veterán Matějovský vystřelil výhru nad Karvinou, Ostrava vyloupila Liberec

Mladá Boleslav v rámci desátého kola zavítala na hřiště poslední Karviné a potřebovala nutně získat body. Středočeši pálili jednu šanci za druhou, až je zachránil jediným gólem zápasu veterán Marek Matějovský. Liberec doma nestačil na Ostravu a Jablonec zachránil alespoň remízu proti Hradci v 99. minutě.

Mladá Boleslav disponuje papírově velmi silným týmem, ale v devíti kolech vybojovala pouze osm bodů, takže úspěch na hřišti poslední Karviné byl takřka povinností. Herní převaha byla jasná, ovšem Středočeši pálili buď těsně vedle prostoru mezi třemi tyčemi, nebo jejich pokusy zastavoval brankář Bolek.

Po sedmdesáté minutě tlak hostů narůstal. Dvě dobré šance měl Škoda, ale ani jednou Bolka nepřekonal a gólem neskončil ani závar v 79. minutě. Všechno tak na sebe vzal 39letý záložník Marek Matějovský. Ewerton mu v dobré pozici ještě nabídl míč a Matějovský střelou pod břevno rozhodnul o výhře svého týmu.

Liberec doufal, že doma proti Ostravě naváže na předchozí dvě výhry, ale Baník hraje v dobré formě, což potvrdil i pod Ještědem. Domácím zkomplikoval situaci Tiehi, který v 38. minutě viděl červenou kartu a přesilovku za hosty využili Fleišman a v druhém poločase Almási.

​Pořádné drama se odehrálo také v Mladé Boleslavi, kde své domácí utkání proti Jablonci hrál Hradec Králové. Hosty poslal v 13. minutě do vedení Kratochvíl, ovšem domácí odpověděli góly Dvořáka a Krále. Urma v 70. minutě poslal Hradec do deseti a Jablonec toho využil v poslední možné chvíli. Rozhodčí původně avizoval, že se bude nastavovat sedm minut, ale Tomáš Malínský o remíze 2:2 rozhodl dokonce v deváté nastavené minutě.

Ve večerním ostře sledovaném třístém derby poté triumfovala Sparta. Jediný gól zápasu dal z přímého kopu Lukáš Haraslín. Slavii v 41. minutě oslabil stoper Ousou, který viděl červenou kartu po dvou žlutých.