Motorsport

Sledujte závody NASCAR: Klasická trať v Charlotte jako další divoká karta

Závěrečný souboj před postupem do finálové osmičky postupujících se odehraje na tradičním okruhu NASCAR v Charlotte Motor Speedway. Oválová část ovšem nebude plně využita. Závodit se bude na takzvaném rovalu.

Trať typu Roval – tedy Road Course (přírodní ovál) a Oval (ovál) – se stává nedílnou součástí závodního kalendáře nejvyšší soutěže NASCAR. Kromě okruhu Charlotte, se nyní můžeme těšit i ze závodů na světoznámé trati Indianapolis či Daytona Beach. Na jezdce, kteří potřebují body pro postup a zároveň přežili propršenou Talladegu, čeká další nelehký úkol.

Celkem sedmnáct zákrut čítající velmi technický okruh může být pro některé až příliš tvrdým oříškem. Do hledáčků přihlížejících se zejména, a to díky způsobu zvolení nájezdu při restartech, dostala zejména první zatáčka. Do té se dosti paradoxně po restartu najíždí rychleji než při běžném "zeleném" provozu.

Trojice William Byron, Alex Bowman a Kurt Busch se tuto neděli bude muset soustředit pouze a jen na vítězství, které by je katapultovalo do dalšího kola play-off. Jediný Kevin Harvick, který je rovněž na mínusových pozicích, se v Charlotte může ještě skrze bodové zisky prokličkovat do postupové party. Šampión z roku 2014 ztrácí na posledního postoupivšího Kyle Busche devět bodů.

Související obsah

V Charlotte bude situace velmi nelehká. Jakákoliv chyba při nájezdu do zpomalovacích šikan se vzápětí trestá penalizací stop-n-go přímo na trati. Větší sestup v pořadí se následně jen velmi těžko získává zpět. Do závodu se přihlásila necelá čtyřicítka jezdců a v případě propadu na samotný chvost závodního pole mohou splasknout veškeré naděje na větší bodové zisky.

Dalo by se říci, že kromě Talladegy se jezdci ve druhém kole play-off musí vypořádat hned se dvěma divokými kartami. Závod na Charlotte Motor Speedway začíná v neděli ve 20:20. Sledujte závody NASCAR na programu Nova Sport 3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0