Další sporty

Ministr Hamáček naštval biatlonistu Krčmáře a další, odvolal ředitele Olympu

Ministr Hamáček naštval biatlonistu Krčmáře a další, odvolal ředitele Olympu
Zdroj: TV Nova

Velkou bouři nevole vyvolalo rozhodnutí ministra vnitra Jana Hamáčka, který z funkce ředitele sportovního centra Olymp odvolal současného ředitele Jiřího Berana. Ke kontroverznímu kroku došlo jen dva dny po volbách. Kriticky se k němu vyjádřil i biatlonista Michal Krčmář.

O celé kauze informoval server iRozhlas.cz, podle kterého sám ředitel Beran důvody svého odvolání nezná. "Odvolal mě ministr vnitra Jan Hamáček. Netuším, proč k tomu došlo. Doufám, že jsem pro sportovní prostředí odvedl kus práce, a že pokud je sportovní prostředí spokojeno s mými výsledky, tak se to sportovnímu prostředí také nebude líbit," prohlásil pro iRozhlas.cz Jiří Beran.

Jeho vyjádření o nespokojenosti sportovního prostředí navíc přiživil biatlonista Michal Krčmář, jenž na Hamáčkův krok zareagoval slovy: "Tak ještě rychle dokud můžu, rozbiju něco, co funguje. Díky Jan Hamáček," napsal Krčmář na adresu odcházejícího ministra vnitra.

Samotné sportovní centrum Olymp Praha je jedním ze tří center, které spadá pod ministerstvo vnitra. Centrum pak pečuje o české olympioniky, kam kromě zmíněného Krčmáře patří například také biatlonistka Markéta Davidová nebo rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Související obsah

Ředitel Jiří Beran ve funkci působil od roku 2014, nicméně nyní byl 115 dní před zimními olympijskými hrami v Pekingu odvolán. S tímto podle jejich slov nečekaným krokem nesouhlasí ani Český olympijský výbor a Svaz lyžařů ČR, o jejichž sportovce se Olymp stará. Lyžařský svaz pak dokonce vyzval ministerstvo vnitra k návratu ředitele Berana do funkce. 

Sám ministr vnitra Jan Hamáček odvolal ředitele sportovního centra Olymp v pondělí, tedy dva dny po sněmovních volbách, ve kterých ČSSD nezískalo ani jeden poslanecký mandát. Podle mluvčího vnitra Ondřeje Krátošky byl však tento krok dlouhodobě plánovaný, což mluvčí potvrdil Radiožurnálu.

Český olympijský výbor se nedávno vyjádřil také ke kauze nakažených sportovců při cestě do Tokia:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.