šipky

Začíná šipkařské mistrovství Evropy. O úspěch zabojuje i Čech Adam Gawlas

Už ve čtvrtek startuje šipkařské mistrovství Evropy. Mezi hráči, kteří zabojují o úspěch a titul, je i Čech Adam Gawlas. Nechybí ale také největší hvězdy jako světová jednička Gerwyn Price, Michael van Gerwen nebo Peter Wright.

Šipkařského evropského šampionátu se zúčastní 32 hráčů nasazených podle evropského žebříčku Order of Merit. Boje o turnajový vavřín proběhnou v rakouském Salcburku v Salzburgareně pro 3500 diváků. Celkově se bude hrát o půl milionu liber (téměř 15 milionů korun). Vítěz si odnese 120 tisíc liber (3,6 milionu korun).

Hrát se bude klasickým systémem play-off. Na českého šipkaře Adama Gawlase čeká v prvním kole Angličan Joe Murnan, kterému patří ve světovém žebříčku Order of Merit 98. místo. Českému mladíkovi pak 114. pozice. Mezi oběma půjde o první vzájemný souboj. Zápas je na programu v pátek od 20 hodin.

Související obsah

​V loňském roce turnaj ovládl Skot Peter Wright, který se turnaje zúčastní i letos. Na něj čeká v prvním kole Němec Florian Hempel. Světová jednička Gerwyn Price a finalista posledního World Grand Prix půjde na Angličana Ritchieho Edhouse. Pokud Velšan zvítězí a zadaří se také Gawlasovi, ve druhém kole půjdou proti sobě. Ve hře bude i světová trojka Michael van Gerwen, na kterého čeká Chorvat Boris Krčmar.

Ve hře budou ale také jména jako Simon Whitlock, Rob Cross, José de Sousa nebo Nathan Aspinall.

Všechny zápasy šipkařského mistrovství Evropy můžete sledovat na stanicích Nova Sport 2 a Voyo. Program začíná ve čtvrtek ve 20 hodin.

Na letošním mistrovství Evropy bude chybět vítěz World Grand Prix Jonny Claytonm který ve finále porazil Gerwyna Price:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události