Basketbal

Opora Brooklyn Nets odmítla očkování, teď ji vedení vyřadilo z týmu

Opora Brooklyn Nets odmítla očkování, teď ji vedení vyřadilo z týmu
Zdroj: profimedia.cz

Vynikající basketbalista Kyrie Irving patří k dlouhodobým odpůrcům očkování proti covidu-19 a jeho postoj má své následky. Hvězda Brooklynu Nets nesmí trénovat ani hrát zápasy NBA a přijde o spoustu peněz. Tým ho navíc nyní vyřadil z kádru.

29letý rodák z Austrálie, který ale reprezentuje USA, je spolu s Kevinem Durantem a Jamesem Hardenem jednou z megahvězd v dresu Nets, díky kterým měl mít tým z New Yorku velkou naději na titul v NBA. Mužstvo však bude při těchto bojích značně oslabeno, jelikož Kyrie Irving se nadále odmítá nechat očkovat a vedení Brooklynu tak muselo přijít s rázným řešením.

Situace s nenaočkovaným hráčem se od začátku nevyvíjela úplně nejlépe. Irvingův postoj značně komplikoval fungování kompletně naočkovaného týmu, protože basketbalista musel být několikrát týdně testován a administrativně to přestalo být zvládnutelné.

Související obsah

Minulý týden však ještě mohl Irving s mužstvem trénovat a spekulovalo se o i tom, že bude moci hrát zápasy na hřištích soupeřů. Podle vyjádření radnice v New Yorku je totiž tréninkové centrum Nets považováno za soukromou budovu, kde městská nařízení o povinném očkování neplatí. Nicméně klub nehodlal jednání hvězdného basketbalisty akceptovat a přišel finální verdikt.

Související obsah

V úterý 12. října byla Irvingovi pozastavena činnost v klubu, což potvrdil i generální manažer Sean Marks: "Kdyby už byl Kyrie naočkován, o ničem bychom se teď nemuseli bavit a hrál by dál. Takto jsme museli přistoupit k prozatímnímu ukončení spolupráce. To je celé."

Nová sezona NBA začíná již 19. října, představí se v ní také Tomáš Satoranský, který nově hájí dres New Orleans Pelicans:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události