West Ham vydřel výhru nad Evertonem, Souček musel na šití

Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté West Hamu dokázali vydřít vítězství 1:0 na hřišti Evertonu a bodovali už v sedmém venkovním utkání v řadě. Zápas bohužel nedohrál Tomáš Souček, který dostal kopačkou do obličeje a musel střídat.

Ke střetu českého záložníka došlo v 77. minutě. Souček dostal po souboji s Rondónem kopačkou do obličeje a objevil se mu nepříjemný krvavý šrám v blízkosti oka. Následně hvězda West Hamu musela opustit trávník a odešla na šití. Do utkání se tak Souček už nevrátil a vystřídal ho Craig Dawson. V základní sestavě pak chyběl také zraněný obránce Vladimír Coufal, třetí český reprezentant Alex Král pak nebyl do zápasu nominován.

Ještě před zraněním Tomáše Součka dokázal West Ham skórovat. Jediný gól vstřelil v 74. minutě hlavou Angelo Ogbonna. Parádní přihrávku mu připravil z rohového kopu Bowen.

West Ham tak díky výhře na hřišti Evertonu bodoval už v sedmém venkovním utkání v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord z roku 2009. V tabulce Premier League patří Kladivářům šesté místo, jen o skóre za pátým Manchesterem United.

Ve druhém nedělním utkání se potkal Newcastle a Tottenham. Domácí začali lépe, ve druhé minutě se prosadil útočník Wilson. Brzy ale srovnal Ndombélé a o pár minut později se poprvé v sezóně Premier League trefil Harry Kane. Do poločasu dal ještě jeden gól Son. Snížení přišlo v předposlední minutě, vlastní gól si dal Dier.

Premier League:

Everton - West Ham 0:1 (0:0)
Branky: 74. Ogbonna

Newcastle - Tottenham 2:3 (1:3)
2. Wilson, 89. Dier (vla.) – 17. Ndombèlé, 22. Kane, 45+4. Son Hung-min

V italské Serii A se dařilo Antonínu Barákovi, který se trefil proti AC Milán, jeho Verona ale nakonec prohrála:

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.