Chvíle hrůzy v Nizozemsku, tribuna se rozpadla přímo pod fanoušky

Při zápase holandské ligy se pod fanoušky propadla tribuna Zdroj: Profimedia

"Na tribunách panovala taková atmosféra, až z toho málem spadl stadion." Toto často užívané přirovnání nabývá po nedělním zápase nejvyšší holandské ligy úplně nový rozměr. Fanoušci Vitesse totiž oslavovali výhru svého týmu proti Nijmegenu tak vehementně, že se pod nimi propadla tribuna. Podle dostupných informací ale naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Díky gólu ze 16. minuty, který vstřelil Frederiksen, vyhrálo Vitesse na hřišti Nijmegenu 1:0. Následovala klasická děkovačka s fanoušky, která se odehrává po každém zápase. Díky tomu, že hráči hostujícího týmu vyhráli, byli jejich fanoušci ve velké euforii.

Natolik velké, že to nevydržela tribuna, na které skákali. Naštěstí se jednalo o spodní sektor, tudíž se neměli kam propadnout.

Podle dostupných záběrů to ale fanoušky nijak nevykolejilo a klidně slavili i na rozpadlé tribuně dál. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

​Celé situaci přihlížel také český obránce Tomáš Hájek, který přišel na hřiště v 84. minutě, a tak byl součástí oslav s fanoušky.

"Po zápase jsme se seběhli ke kotli fanoušků oslavovat. Skákali jsme a oni dělali to, co jsme dělali my. Nebylo to hned na konci zápasu, ale řekněme po třech, čtyřech, pěti minutách. Čím dál tím více jsme skákali a čím dál tím více jsme se hecovali. Zničehonic začala padat tribuna, která se naštěstí zastavila o kontejner, který byl pod tribunou," popsal Hájek pro TN.cz, co se stalo.

Byl to obrovský šok. Na nic podobného nejsou fanoušci ani hráči ve fotbale zvyklí. "Fanoušci, my a vlastně i celý stadion se na pár vteřin soustředil na to, co se stalo. Naši příznivci vylezli o patro výš a pokračovali ve fandění, což jsem si říkal, že je trochu divoké," byl překvapený Hájek.

To v Hradci Králové se nový stadion naopak staví. K zemi kvůli tomu muselo první ze čtyř "lízátek".

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.