Fotbal

To jsou praví hrdinové! Hráči Tottenhamu pomohli fanouškovi zachránit život

To jsou praví hrdinové! Hráči Tottenhamu pomohli fanouškovi zachránit život
Sergio Reguillon upozorňuje rozhodčího na zdravotní potíže fanouška Zdroj: profimedia, Twitter @SpursOfficial

V neděli večer vyhrál Tottenham na hřišti Newcastlu 3:2, ale to nebylo to nejdůležitější, co se v tomto utkání stalo. Na tribuně zkolaboval jeden z fanoušků, čehož si všimli Eric Dier a Sergio Reguillon, kteří okamžitě zalarmovali rozhodčího, aby přerušil hru, aby se pánovi na tribuně mohlo pomoci. Ten byl nakonec převezen do nemocnice, kde nyní leží ve stabilizovaném stavu. Oba hráči Tottenhamu byli následně vyhlášení hvězdami utkání.

Běžela 41. minuta utkání a Tottenham v té době vedl 2:1. V tu chvíli si Reguillon všiml, že jeden z fanoušků v hledišti zkolaboval a jiný muž vedle něj mu poskytuje první pomoc. Okamžitě běžel za rozhodčím Marinerem, aby přerušil hru. Zatímco jeho spoluhráč Eric Dier spěchal do zázemí stadionu, aby byl co nejrychleji poskytnut defibrilátor.

"Viděl jsem muže, jak leží na zemi, a dalšího, který mu dával první pomoc. Byl jsem velmi nervózní," komentoval celou situaci Reguillon. "Běžel jsem za rozhodčím a řekl jsem mu, že nemůžeme hrát. Fanoušci také křičeli: "Stop, stop!" doplnil španělský obránce 

Související obsah

​Rozhodčí dal následně hráčům pokyn, aby opustili hřiště, zatímco docházelo k ošetřování fanouška. Hra tak byla na několik minut přerušena. Příznivec domácích byl pak následně převezen do nemocnice, odkud přišly dobré zprávy, že je ve stabilizovaném stavu, což potvrdil Newcastle na svých sociálních sítích.

"NUFC může potvrdit, že fanoušek, který potřeboval akutní lékařskou pomoc během dnešního zápase v St. James Parku, je ve stabilizovaném stavu a komunikuje," stálo v oficiálním prohlášení.

Tato zpráva po utkání potěšila i samotné hráče. "Když získáme tři body, tak jsem vždy šťastný, ale pro mě je důležitější, že je ten chlápek v pořádku," řekl Reguillon v rozhovoru pro BBC.

Dier a Reguillon byli za tento svůj čin po utkání označeni za největší hvězdy zápasu.

Na zisk některé z trofejí čeká Tottenham už hodně dlouho. Blízko jí byl v loňské sezoně, ale ve finále Carabao Cupu prohrál s Manchesterem City.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události