Hokej

Hodně tvrdý trest pro Kanea. Za porušení pravidel bude stát čtvrt sezony

Hodně tvrdý trest pro Kanea. Za porušení pravidel bude stát čtvrt sezony
Zdroj: profimedia.cz

Hokejista San Jose Sharks Evander Kane začíná doplácet na své prohřešky. Nyní si od NHL vyslechl tvrdý verdikt, který ho vyřadí ze čtvrtiny sezóny. Za manipulaci s očkovacím průkazem dostal od vedení soutěže stopku na 21 zápasů.

Problémový útočník letos ještě v sestavě Sharks nefiguroval a dlouho se v ní ani neobjeví. Jelikož chtěl zfalšovat očkovací průkaz proti covidu a porušil tím regule NHL a NHLPA, nezahraje si 21 utkání. Navíc nebude pobírat plat.

Už dříve měl 30letý forvard potíže, jelikož jeho žena uvedla, že měl problémy se sázením na vlastní zápasy, ale také z domácího násilí. Následně přišel rozvod. Žádné další tresty od NHL a hráčské asociace NHLPA ale nepřišly, jelikož se nic neprokázalo.

Související obsah

​Nyní ale Kane ví, že se nějaký čas na led nepodívá. Vrátit se může až 30. listopadu, kdy Sharks hrají proti New Jersey. "Chtěl bych se omluvit svým spoluhráčům, organizaci San Jose Sharks a všem fanouškům Sharks za porušení covid protokolů," uvedl útočník ve svém prohlášení.

"Udělal jsem chybu, které upřímně lituji a nesu za ni zodpovědnost. Až můj trest skončí, chci se vrátit na led s velkým úsilím a odhodláním," pokračoval.

Související obsah

​A vyjádřilo se také vedení Sharks: "Jsme nesmírně zklamaní jeho nerespektováním protokolů o bezpečnosti a ochraně zdraví, které zavedla NHL a NHLPA. Ke stavu Evandera se nebudeme dále vyjadřovat." 

Kane se sice na led nějaký čas nepodívá, ale gólman Karel Vejmelka ano. V noci ale Arizoně k bodům nepomohl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo LA Clippers 123:104

New Orleans Pelicans mají na kontě druhou výhru v řadě, Clippers na jejich palubovce porazili o 19 bodů. Tomáš Satoranský odehrál 10 minut a 15 sekund. Výsledky NBA: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 101:96, Miami – Denver 111:120, Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 102:89, Chicago – Charlotte 133:119, Minnesota – Indiana 100:98, Dallas – Cleveland 96:114, San Antonio Spurs – Washington 116:99, Utah Jazz – Portland 129:107, LA Clippers – New Orleans Pelicans 104:123