Hokej

Kluby reagují na nové rozhodnutí vlády: Nic měnit nebudeme

Kluby reagují na nové rozhodnutí vlády: Nic měnit nebudeme
Fanoušci Motoru České Budějovice Zdroj: Profimedia

Ve středu odpoledne mimořádně zasedla vláda, aby projednala další kroky v boji s koronavirem. A změny se týkají také českého sportu. Od pondělí bude povinnost na vnitřních akcích nosit respirátory, a to bez ohledu na počet osob. Jak se k tomu staví hokejové kluby?

"Pro nás se v podstatě nic nemění. Povinnost nosit respirátory tady byla vždy od vypuknutí koronaviru a my vždy u vstupu kontrolujeme, aby každý návštěvník měl nasazený respirátor," řekl ředitel komunikace Motoru České Budějovice Tomáš Kučera.

"Potom to vždy několikrát zahlásíme v hale a projede to několikrát na kostce. To by každý fanoušek musel mít svého vlastního pořadatele a to nejde. Takže ani posilovat pořadatelskou službu nebudeme," pokračoval Kučera. Právě do českobudějovické Budvar arény chodí v průměru téměř 6 000 diváků.

Související obsah

​O něco větší návštěvnost mají v Brně, kam zavítá v průměru 6 300 fanoušků. "Je to chvilku stará informace, takže jsme to ještě neprobírali. Ale můžu říct, že veškerá vládní nařízení budeme dodržovat. Stejně jako tomu bylo doteď. Vždy všechny kontrolujeme u vstupu a musí mít nasazený respirátor a také se kontroluje, zda je člověk očkovaný, testovaný nebo po prodělání covidu," prozradil tiskový mluvčí brněnské Komety Michal Chylík.

Vládní nařízení se ale netýká pouze extraligových celků. Například na krajský přebor do Chomutova chodí běžně přes 1 500 návštěvníků. "Je to pro mě nová informace. Všechno si to v klidu prostudujeme, ale hrajeme až za 14 dní. Uvidíme, jaká budou nařízení těsně před zápasem a podle toho se zařídíme," řekl Libor Kult, vedoucí marketingu a PR týmu Piráti Chomutov.

Problémy s koronavirem zasáhly také české sportovce na olympijských hrách v Tokiu. Prvním nakaženým sportovcem byl beachvolejbalista Ondřej Perušič:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události