Beachvolejbal

Sluková se s Hermannovou rozchází, nevyloučila ale OH v Paříži

V úterý od 10:30 proběhla tisková konference s předními českými plážovými volejbalistkami, Markétou Nausch Slukovou, Barborou Hermannovou a jejich trenérem Simonem Nauschem. Hermannová zde prozradila, že s parťačkou čekají ještě na jeden turnaj v Mexiku, kde zažádaly o divokou kartu. Od nového roku si bude Hermannová hledat novou parťačku, zatímco Sluková chce založit rodinu. Poté ale nevyloučila návrat a účast na olympijských hrách v Paříži.

Úspěšné české beachvolejbalistky svolaly na úterý tiskovou konferenci, na které oznámily svůj další program. Pro tuto sezonu pro ně ještě spolupráce nekončí. Chtějí se zúčastnit ještě prestižního turnaje v Mexiku. "Závěr a konec naší spolupráce to není. Chystáme se na turnaj světové série, kam jsme se s Makí nedostali bodově, ale chceme zažádat o divokou kartu. O výsledku bychom se měli dozvědět v následujících dnech. Šance je ale malá," prozradila Hermannová. 

Poté se jejich cesty rozdělí. Hermannová si bude hledat novou parťačku pro příští sezonu, zatímco Sluková chce se svým manželem založit rodinu. Sluková se ale ještě vrátila ke zklamání z olympijských her, kde kvůli koronaviru nemohla startovat. 

Související obsah

"Připravovali jsme se na vrchol uplynulých 5-6 let. V nejzazší moment nám to zlomilo srdce. Může se stát, že se sportovec zraní před vrcholnou akcí. Člověk do sportovní kariéry s tím jde. Je to součástí procesu. Musíme jít samozřejmě dál. Každý si z toho odnese lekci a zkušenosti," kouká se na celou záležitost s odstupem zkušená hráčka. 

Zklamání z Tokia je ale tak velké, že nechce, aby bylo tím posledním, co během sportovní kariéry zažila. "Analyzovala jsem všechny možnosti. Kdybyste se mě zeptali před půl rokem, tak jsem chtěla po mateřství skončit. Teď jsem zabejčená, o to víc mě láká se vrátit a zahrát si na nejvyšší úrovni. Do Paříže zbývá dlouhá doba. Ale jsem odhodlaná, protože jsem nakrklá, že jsem si to nemohla ukončit, jak jsem chtěla," řekla Nausch Sluková.

Související obsah

Do té doby bude ale Hermannová hrát s novou parťačkou. "Po olympiádě jsem měla šanci vyzkoušet si, jak to bude vypadat. Po pěti letech jsem vstoupila do jiné hráčské role. Možností je pár. Jsou tady šikovné holky, které potenciál na světovku mají. S nikým jsem nekomunikovala detailně. Se Simonem a Markétou to řešíme a zúžilo se to na 2-3 varianty," naznačila svoji budoucnost mladší ze dvou hráček. 

Na konci tiskové konference obě hráčky zhodnotily svoji spolupráci. "Musím říct, že za těch šest let je to pro mě obrovská zkušenost. Nejen sportovní, ale i lidská. Byly jsme si spolu s Markétou blízko. Nemůžu říct žádné špatné slovo. Získala jsem x medailí ze světových turnajů, tomu bych nevěřila. Lidi v zázemí pracovali velice těžce, abychom měli co nejlepší podmínky. Nemáme lepší beachvolejbalistku, než je Markéta, a jsem hrozně vděčná, že jsem mohla po jejím boku hrát," řekla Hermannová.

To Sluková se už neubránila slzám, které marně schovávala pod rouškou. "Pro mě v tuto chvíli se uzavírá jedna kapitola, která byla strašně náročná a krásná. Simon měl vždycky vizi a já měla tu roli zkušenější hráčky. Bára měla taky svoji roli. Začátek s Bárou nebyl lehký a chci poděkovat všem, co s námi byli uplynulých šest let."

České beachvolejbalistky na olympiádě nenastoupily. Sluková měla covid.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události