Fotbal

Fanoušci se na počest majitele oblékají jako Arabové. Nedělejte to, zní z klubu

Fanoušci se na počest majitele oblékají jako Arabové. Nedělejte to, zní z klubu
Zdroj: Profimedia.cz

Již několik dní je anglický Newcastle nejbohatším klubem v Evropě. Fanoušci aktuálně předposledního klubu Premier League se proto oblékají jako Arabové a nechybí ani vlajky Saúdské Arábie. Klub fanoušky prosí, aby to přestali dělat, pokud to v normálním životě jinak nenosí.

Fanoušci Newcastlu jsou v posledních dnech těmi nejšťastnějšími na světě. Jejich klub totiž prošel prodejem a stal se jedním z nejbohatších sportovních klubů současnosti. Příznivci The Magpies začali na počest vlastníka Public Investment Fund nosit tradiční arabské oblečení. To se ale vedení klubu vůbec nelíbí. 

"Newcastle United laskavě žádá příznivce, aby se na zápasech zdrželi nošení tradičního arabského oblečení nebo pokrývky hlavy inspirované Blízkým východem, pokud by takové oblečení normálně nenosili," vyzval tým své fanoušky na sociálních sítích a na klubovém webu.

"Nikdo z nové vlastnické skupiny nebyl nijak pohoršen oblečením fanoušků, kteří se rozhodli oslavit převzetí klubu tímto způsobem. Existuje však možnost, že oblékání je kulturně nevhodné a hrozí, že bude urážet ostatní. Všichni návštěvníci klubu jsou jako vždy vyzváni, aby si oblékli to, co je normou pro jejich vlastní kulturu," pokračuje Newcastle v prohlášení.

Související obsah

​Mimo bohatých majitelů se toho okolo anglického mužstva děje mnoho. V posledním kole Newcastle padl na domácím hřišti s Tottenhamem, kde došlo k obrovskému momentu. Hráči hostů totiž přivolali pomoc fanouškovi domácích, který zkolaboval, a nejspíše mu tím zachránili život.

Po této další prohře skončil na lavičce trenér Steve Bruce, jenž si proti Spurs odkroutil na lavičce utkání číslo 1 000 v pozici trenéra. S koučováním chce ale šedesátiletý rodák z Corbridge skončit. Během angažmá totiž fanoušci vyhrožovali jemu i jeho rodině včetně manželky.


Takto fanoušci slavili převzetí jejich oblíbeného mužstva:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo LA Clippers 123:104

New Orleans Pelicans mají na kontě druhou výhru v řadě, Clippers na jejich palubovce porazili o 19 bodů. Tomáš Satoranský odehrál 10 minut a 15 sekund. Výsledky NBA: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 101:96, Miami – Denver 111:120, Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 102:89, Chicago – Charlotte 133:119, Minnesota – Indiana 100:98, Dallas – Cleveland 96:114, San Antonio Spurs – Washington 116:99, Utah Jazz – Portland 129:107, LA Clippers – New Orleans Pelicans 104:123