Satoranský se vrátil do Chicaga prohrou, Krejčí poprvé bodoval

Zdroj: Profimedia.cz

Český basketbal zažívá v posledních dnech historické úspěchy. Vůbec poprvé se děje, že dva čeští hráči působí zároveň v nejkvalitnější basketbalové soutěži NBA. Tomáš Satoranský se v noci vrátil do Chicaga, Vít Krejčí poprvé bodoval.

Český rozehrávač Tomáš Satoranský byl v létě součástí velké výměny mezi Chicagem a New Orleans. Na palubovku šestinásobného šampiona NBA se "Saty" vrátil hned ve druhém utkání nového ročníku. Favorizované Chicago ukázalo proti Pelicans svou sílu a vyhrálo naprosto jasně 128:112.

Satoranský strávil na hřišti něco málo přes sedm minut, ale nezískal jediný bod či doskok. Zářil především Lonzo Ball, který byl součástí již zmiňované výměny z New Orleans. Proti svému bývalému týmu zaznamenal osmý triple-double ve své kariéře, Zach LaVine nasbíral 32 bodů.

Naprosto jednoznačně prohrála i Oklahoma, která ale nemá v letošní sezóně převeliké cíle. Vít Krejčí odehrál o dvě minuty více než v prvním zápase a připsal si první dva body v nejkvalitnější lize světa. Přidal i jeden doskok, jeho celek ovšem na palubovce Houstonu padl 91:124. Trhákem večera byl zápas mezi Philadelphií a Brooklynem, které vyhráli hosté i bez Kyrieho Irvinga těsně 114:109.

Tomáš Satoranský se v prvním utkání sezóny prezentoval například touto asistencí: