Vettori v UFC udolal Costu. Souboj obrů vyhrál Pudzianowski, Soldič má soupeře

Vettori v UFC udolal Costu. Souboj obrů vyhrál Pudzianowski, Soldič má soupeře
Marvin Vettori a Mariusz Pudzianowski Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia, Twitter @KSW

Mimo návrat Fedora do klece Bellatoru se v noci v sobotu konal také galavečer organizací UFC či KSW. Souboj elitních bojovníků střední váhy ovládl Marvin Vettori, v KSW uspěl zase Pudzianowski. Oznámen byl také další titulový zápas pro Roberta Soldiče, který nedávno porazil Patrika Kincla.

Stanice Nova Action vysílala galavečer UFC, kde se potkali Marvin Vettori a Paul Costa. Šlo o zápas mezi dvojkou a pětkou aktuálního žebříčku středních vah v UFC, ale souboj nakonec proběhl v polotěžké váze. Oba bojovníci naposledy padli s držitelem titulu Israelem Adesanyou. Mírnějším favoritem byl Brazilec, který byl v žebříčku na druhém místě. 

Zlatý hřeb večera Fight Night nepoznal vítěze po pěti kolech, a tak museli rozhodnout rozhodčí, kteří zápas rozhodli ve prospěch italského zápasníka. Široká veřejnost je ovšem spokojená s utkání, které bylo opravdu parádní. Především Marvin Vettori toho ustál hodně, došel si pro výhru a také výkon večera.

Související obsah

​Očekávaný zápas se odehrál také v KSW, kde se do ringu postavili Mariusz Pudzianowski a Serigne Ousmane Dia. Šlo o zápas obrů, který se hned několik měsíců oddaloval, ale na akci KSW 65 k němu již konečně došlo a fanoušci dostali to, co očekávali. Zápas těžkých vah ovládl domácí zápasník. 

Nakonec utkání, na které se čekalo několik měsíců, trvalo jen osmnáct sekund. Mariusz Pudzianowski uboxoval Senegalce, kterému se přezdívá Bombardier a knokautoval jej po necelých dvaceti sekundách vzájemného souboje. 

V KSW se bojovalo i o titul v bantamové váze mezi Sebastianem Przybyszem a Brunem Santosem. Z výhry se nakonec radoval úřadující domácí šampion, který vyhrál na technické KO ve třetím kole. Poprvé v kariéře nevyhrál Rus Shamil Musaev, v souboji s Michalem Pietrzakem se seduí rozhodli pro remízu.

Došlo také na oznámení následujícího galavečera polské organizace, která podle jejich slov nabídne nejlepší zápas v jejich historii. Chorvat Roberto Soldič, který drží titul velterové váhy, vyzve jednačtyřicetiletého Mameda Khalidova, který je rodákem z Čečenska a je legendou organizace KSW. Akce se bude konat v Gliwicích.


Takhle mluvil exkluzivně po výhře nad Patrikem Kinclem zápasník Roberto Soldič:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události