Další sporty

Nechte Kyrieho hrát! Fanoušci se bouří, hvězda Nets kvůli očkování stále nehraje

Nechte Kyrieho hrát! Fanoušci se bouří, hvězda Nets kvůli očkování stále nehraje
Zdroj: profimedia.cz / koláž TN.cz

V případu Kyrieho Irvinga se zatím nenašlo žádné východisko, a hvězdný hráč Brooklynu tak stále nehraje. 29letého basketbalistu, který se odmítl naočkovat a tým ho odstavil z kádru, přišli během domácího utkání podpořit fanoušci a dost hlasitě protestovali proti verdiktu týmu Nets.

Příznivci Brooklynu se tak shlukli před halou Barclays Center, kde s transparenty s nápisem "Nechte Kyrieho hrát" protestovali proti rozhodnutí vedení newyorského celku, které se rozhodlo, že z kádru vyřadí 29letou hvězdu NBA Kyrieho Irvinga.

Někteří fanoušci se dokonce snažili dostat dovnitř haly bez lístku, a zasahovat tak dokonce musela i bezpečnostní služba.

Související obsah

Kyrie Irving se jako jeden z mála rozhodl nenaočkovat, což NBA ani povinně nevyžaduje, a byl připraven pro letošní sezonu. Nicméně následná protikoronavirová nařízení města New York rozhodla o tom, že organizátoři a návštěvníci akcí ve vnitřních prostorách musejí být naočkováni. Pro 29letou hvězdu NBA to zkrátka znamená, že nemůže hrát domácí zápasy za svůj tým.

Brooklyn v minulé sezoně i za pomoci Irvinga předváděl parádní akce, tohle je jedna z nich:

Vedení Brooklynu původně Irvingovo rozhodnutí respektovalo a počítalo s variantou, že bude jejich hvězdný rozehrávač hrát pouze venkovní utkání. Nicméně nakonec ho Nets vyřadili z týmu úplně. Irving tak zatím v nové sezoně NBA nezasáhl do žádného zápasu. Brooklyn navíc poslední domácí utkání prohrál 95:111 s Charlotte Hornets.

Takto probíhaly protesty v Brooklynu na podporu Kyrieho Irvinga:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.