Velká ztráta pro Leverkusen a repre! Schick bude mimo několik týdnů

Patrik Schick Zdroj: Profimedia

Tak tohle je velká rána pro českého reprezentanta. Patrik Schick, který je v probíhající sezoně ve fantastické formě, si bude muset na pár týdnů odpočinout. Důvodem jsou zraněné vazy, jejichž léčba si vyžádá nějaký čas. Osmigólový střelec v Bundeslize další přesné zásahy v nejbližší době nepřidá.

Utkání začalo pro Leverkusen jako z pohádky. V 15. minutě utekl po levé straně Diaby a předložil míč do vápna Patriku Schickovi, který svým osmým gólem v sezoně poslal Leverkusen do vedení. O minutu později zvýraznil náskok hostí Bellarabi a fanoušci Leverkusenu byli v extázi.

Pak se ale vše pokazilo. Nejenže Kolín nad Rýnem v 82. minutě srovnal skóre, ale o pár minut později se v jednom ze soubojů zranil Patrik Schick, kvůli čemuž musel okamžitě opustit hřiště. Následná vyšetření potvrdila, že má zraněné vazy, kvůli čemuž bude na trávníku chybět několik týdnů. Téměř s jistotou by neměl stihnout odvetné utkání Evropské ligy proti Betisu Sevilla a bundesligové duely proti Hertě Berlín a Wolfsburgu.

​Schickovo zranění může být problém i pro reprezentaci, jelikož svěřence trenéra Šilhavého čeká 11. listopadu přátelské utkání s Kuvajtem a o pět dní později se utkají v kvalifikaci o mistrovství světa s Estonskem, kde budou Češi potřebovat nasázet co nejvíce gólů.

Podívejte se na sestřih zápasu, ve kterém Patrik Schick vstřelil svůj osmý gól v sezoně.

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.