Hokej

Máte to na "háku", obvinili fanoušci Porubu, klub se brání

Máte to na "háku", obvinili fanoušci Porubu, klub se brání
Poruba v jednom ze zápasů Chance ligy | Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

Třináct zápasů, osm porážek a hlasité protesty fanoušků. Hokejisté Poruby se v nové sezoně nepotkali s formou a v tabulce jim patří až patnáctá příčka. S týmem došla trpělivost už i fanouškům, kteří na základě špatných výsledků poslali vedení dopis, ve kterém se do hráčů pořádně opírají.

Třináct zápasů, osm porážek a hlasité protesty fanoušků. Hokejisté Poruby se v nové sezoně nepotkali s formou a v tabulce jim patří až patnáctá příčka. S týmem došla trpělivost už i fanouškům, kteří na základě špatných výsledků poslali vedení dopis, ve kterém se do hráčů pořádně opírají.  

Nechybí nařčení z toho, že klub má své příznivce na háku a výsledky i dobré jméno mu jsou lhostejné. Generální manažer Pavel Hinner a prezident klubu Tomáš Häring se proto rozhodli jít podobnou cestou jakou fanoušci. Těm totiž zaslali otevřený dopis, ve kterém na vyjádření svých příznivců reagují. 

"Před touto sezonou jsme sestavovali tým s tím, že by měl být produktivnější a silnější než předešlé sezony. Hokejová veřejnost to vnímala a pasovala nás do role jednoho z favoritů. Dosavadní umístění je zklamáním a na situaci jsme již zareagovali. Měli jsme důrazné pohovory s hráči i trenéry a celá situace dospěla k odvolání hlavního trenéra Jiřího Šejby," stojí v dopise.  

Související obsah

​Oba funkcionáři navíc popřeli, že by fanoušci byli klubu ukradení, jak si myslí. "V žádném případě s vámi nesouhlasíme, že bychom vás fanoušky měli mít na ‘háku‘, jak píšete, nebo že by nám výsledky a dobré jméno klubu byly lhostejné nebo že bychom snad neměli chuť a nadšení, ke kterému nás vybízíte. Vedení klubu investuje do chodu klubu nemalé částky a to s jediným cílem a přáním, a to je kvalitní porubský hokej," uvedli. 

Zmínili i důvody, které jsou podle nich příčinou posledních nezdarů. "Je potřeba vzít v potaz velkou marodku hráčů a skutečnost, že zatím jsme nehráli ani jedno utkání v kompletní sestavě. Na tuto situaci jsme reagovali doplněním kádru. V případě, že by nedošlo ke zlepšení výkonů mužstva, přijdou na řadu výměny a restrikce." 

Věrným fanouškům navíc poděkovali za jejich přízeň a starost o klub. "Chtěli bychom poděkovat fanouškům a příznivcům porubského hokeje za přízeň a podporu i o starost a obavy," napsali. "Pevně věříme ve vaši pozitivní podporu na tribunách, kterou hráči budou potřebovat," uzavřeli. 

Slavomír Lener skončil na hokejovém svazu:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události