Fotbal

Skandál v Premier League! Hráčům jsou nabízeny falešné očkovací certifikáty

Skandál v Premier League! Hráčům jsou nabízeny falešné očkovací certifikáty
Koronavirus v Premier League, ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

V Anglii se nyní začíná hovořit o tom, že hráčům hned několika klubů byly nabídnuty falešné očkovací certifikáty proti koronaviru. Za dvě tato potvrzení by měli zaplatit tisíc liber (30 tisíc korun). S touto informací přišel web Sportsmail, kterému to potvrdily čtyři týmy z nejvyšší anglické soutěže.

Minulý týden vedení Premier League oznámilo, že 68 % hráčů je plně očkovaných a 81 % z nich má za sebou alespoň první dávku. Tyto statistiky se ale výrazně liší klub od klubu. Pouze sedm týmů v Premier League má plně proočkováno více než 50 % hráčů. Ostatní kluby ale výrazně zaostávají.

Tak se podvodníci s očkovacími certifikáty rozhodli, že s těmito čísly trochu pohnou. Kontaktovali některé hráče napřímo, ale u většiny z nich pohořeli, protože ti se s informací o nabídce svěřili týmovým zdravotníkům.

Související obsah

​O jaké kluby se přesně jedná, Sportsmail neprozradil, ale tento problém by se měl týkat minimálně čtyř týmů. Hráčům měly být nabídnuty dva falešné očkovací certifikáty za 1 000 liber (30 tisíc korun).

Odstrašujícím příkladem by ale pro ně měl být případ hokejisty NHL Evandera Kanea, který za manipulaci s falešným očkovacím průkazem dostal od soutěže trest na 21 zápasů.

Vladimír Coufal z West Hamu očkovaný je. V létě prodloužil smlouvu s londýnským klubem o další tři roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události