Fotbal

Fotbalový inspektor: V Písnici dávají kila dolů, výhra se slaví v kabině i s fanoušky

Amatérské fotbalové ligy jsou po covidu v plném proudu a v pohotovosti je tak i náš fotbalový inspektor. Ten se tentokrát v rámci projektu Kopeme za fotbal vydal do pražské Písnice.

Písnice hostila Čechii Smíchov a toužila po vítězství. Letos se jí totiž zrovna moc nedaří, během třinácti kol posbírala jen šest bodů. Poslední místo v tabulce ale hráče Sokolu netrápí. Radost ze hry je pro ně přednější.

"Nám to strašně chybělo, všichni nabrali nějaký kilo, takže teď už to dáváme pomalu dolů.
Jsem strašně rád, že se ta soutěž rozeběhla znovu. Je to prostě super běhat znovu po hřišti a neležet jenom doma," prohlásil pravý bek TJ Sokol Písnice Lukáš Hazda.

Související obsah

Pochvalují si také atmosféru v týmu. Parta je prý v Písnici skvělá. "Nejsme profesionální fotbalisti, hrajeme to kvůli partě, kvůli zábavě, kvůli pohybu, pro žízeň," dodal jeho spoluhráč a brankář Jan Picek.

Že je v Písnici na trávníku opět živo, kvitují i fanoušci. "Chodíme sem a chodit budeme pořád. Někdy se prostě daří, někdy zase nedaří. A když naši vyhrajou, tak to pořádně zapijeme v kabině," vzkázal fanoušek Filip Haisel.

A tentokrát se zadařilo. Písnice vyhrála 1:0 a slavilo se dlouho do noci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.