Domácí

Obří požár v Písnici. Takhle s ním bojovali hasiči VIDEO + FOTO

Během noci na středu po strašlivém požáru v pražské Písnici hasiči rozebírali konstrukci vyhořelé haly a dohašovali skrytá ohniska požáru. Zatím není jasné, proč ve skladu oblečení začalo hořet, to ukáže až další vyšetřování, které započne po dohašení skrytých ohnisek.

Hasiči i druhý den zasahovali u velmi rozsáhlého požáru v pražské Písnici, kde plameny pohltily sklad oblečení. Požár vypukl v úterý ve 12:20 a zasáhl plochu přibližně 50 na 100 metrů. Černý dým byl vidět z mnoha míst po celé Praze.

Kolem čtvrté hodiny odpoledne dostali hasiči požár pod kontrolu, na místo tak mohl zamířit nakladač pro rozebírání uskladněného materiálu. Během zásahu byl jeden ze zasahujících hasičů zraněn, ten po ošetření opět zamířil pomoci svým kolegům.

"Celkem bylo nasazeno 15 C proudů včetně výškové techniky. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky. Uvnitř haly se nikdo nenacházel, došlo pouze k lehkému zranění zasahujícího hasiče, který se po ošetření vrátil zpět na místo požáru," potvrdil mluvčí hasičů Martin Kavka.

Požár očima čtenářů TN.cz.

Na místě zasahovala necelá stovka hasičů více než čtyři hodiny, požár poškodil kovovou konstrukci, bylo tak nutné ji postupně rozřezat, aby se mohli hasiči bezpečně dostat dovnitř.

Lokalizace požáru byla ohlášena kolem 22. hodiny, část jednotek se tak mohla vrátit na své základny.

Během požáru měřila chemická jednotka množství škodlivin ve vzduchu, ty se během zásahu naštěstí nezvýšily nad přijatelnou mez, nebylo tak nutné vyhlašovat opatření.

Kvůli požáru a zásahu byla v okolí výrazně omezena doprava, to se dotklo také příměstských autobusů.

Místo požáru krátce navštívil primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. "Navštívil jsem místo požáru haly textilu v Písnici, abych vyjádřil podporu zasahujícím hasičům (na místě bylo 8 profi jednotek a 16 dobrovolných). Dnes už by měl být požár dohašen. Děkuji všem hasičům za jejich práci," napsal Hřib na Twitteru.

Související obsah

"Už je uhašeno a začínáme balit. Od požáru haly postupně odjíždí jednotky na své základny. Před polednem budeme prostor předávat Policie ČR. Na místo zamíří i hasičský vyšetřovatel, který bude spolupracovat s kriminalisty," informovali pražští hasiči na Twitteru pár minut před jedenáctou.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz