Teroristo, slyšel při vážení Vémolův parťák. Drzého soka ztrestal a je v UFC

Teroristo, slyšel při vážení Vémolův parťák. Drzého soka ztrestal a je v UFC
Zdroj: Twitter / UFC

Javid Basharat patří ke žhavým talentům moderního MMA a jeho 10 vítězství bez jediné porážky si zasluhuje respekt. Při souboji o smlouvu v UFC ho však soupeř nešetřil a kvůli afghánskému původu ho nazval teroristou. Basharat odpověděl v kleci.

Basharata (10-0) mohou znát čeští diváci z organizace OKTAGON, kde porazil Alexandera Bezkorovaynyho. Nebo přes Karlose Vémolu, oba totiž sdílejí mateřský gym London Shootfighters. Talentovaný zápasník dokonce navštívil Terminátora ve Vémolandu a pochoval si lvici Elsu.

Výkony 26letého Afghánce, přezdívaného Sněžný leopard, zavedly až před brány UFC. Šanci dostal na miniturnaji Dana White´s Contender Series, kde o smlouvu bojoval s Izraelcem Oronem Kahlonem (12-1). A už před zápasem bylo živo.

Související obsah

​Kahlon prvně převážil limit bantamové váhy 61,2 kg o tři kilogramy. Při staredownu se pak do Basharata opřel a nazval jej teroristou. Odpověď přišla druhý den v kleci. Sněžný leopard po tři kola dominoval a v samotném závěru donutil drzého soupeře odklepat škrcení. 

 

"Chtěl se zápasu vyhnout, a tak naschvál nenavážil. Tak jsem mu řekl, že mu nakopu zadek. On mě pak označil za teroristu," popisoval dění Basharat. "O Afghánistánu se moc hezké věci neříkají. Budu rád, pokud budu moci zlepšit mínění lidí o naší zemi," řekl po získání smlouvy s UFC jako druhý Afghánec v historii.

A co o politicky nekorektním trash-talku říká prezident UFC? "Nemyslím si, že zašel moc daleko. Ne v tomhle byznyse. Můžete to přidat na hromadu špinavostí, které byly v našem sportu řečeny."

Svého soupeře při debutu v KSW uškrtil také Vojto Barborík. Podívejte se na dominantní výkon slovenského talentu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události