MMA

Sezóna PFL vrcholí: Připravte se na šest titulových zápasů během jednoho večera

Sezóna PFL vrcholí: Připravte se na šest titulových zápasů během jednoho večera
Zdroj: PFL

Šest titulových zápasů během jednoho večera? Přesně to nabídne poslední letošní galavečer PFL 10 Championship, na kterém vyvrcholí play-off šesti váhových kategorií. Nabitý turnaj sledujte už dnes večer na Voyo od 22:30.

Pro připomenutí: Formát Professional Fighters League připomíná klasickou ligovou soutěž. Po dvou zápasech základních skupin v první polovině roku postupují čtyři nejlepší bojovníci z každé váhové kategorie do play-off. To vyvrcholí dnes večer. Vítězové si kromě titulu šampiona odnesou i tučný šek na 1 milion dolarů, tedy 22 milionů korun.

Závěrečný galavečer nabídne celkem deset zápasů, z toho šest titulových. V noci se tak rozhodne o králi těžké, polotěžké, velterové, lehké, pérové váhy a královně lehké váhy. Všechny titulové bitvy jsou vypsány na pětkrát pět minut. Stejně jako během základní části a play-off nejsou povoleny údery loktem.

Zdroj: Instagram / Kayla Harris

Hlavním tahákem večera je olympijská medailistka v judu a v MMA neporažená Kayla Harrisová. V cestě za třetím titulem šampionky PFL jí stojí Taylor Guardadová.

Obhajuje také Havajan Ray Cooper III. Ten bude ve finále už potřetí, naposledy v roce 2019 na titul dosáhl, ale rok předtím jej zastavil Magomed Magomedkerimov ve druhém kole. Nyní bude ruskému přemožiteli čelit znovu, kdo získá druhý pás?

Lehkou váhu se už podruhé snaží ovládnout Tádžikistánec Loik Radžabov, toho ve finále ročníku 2019 zastavil Natan Schulte. Proti němu se postaví Raush Manfio z Brazílie, který si letos odnesl skalp UFC veterána Anthonyho Pettise.

Titulové boje pak okoření druhý MMA zápas nejúspěšnější boxerky Claressy Shieldsové. Američanka se po sjednocení velkých titulů ve dvou váhových kategoriích vydala na pole smíšených bojových umění. V prvním zápase na poslední chvíli udolala Brittney Elkinovou, teď před ní stojí nová výzva. Podívejte se na sestřih jejího prvního zápasu v kleci:

Zápasová karta

Kayla Harrisonová (11-0) vs. Taylor Guardadoová (3-1) — o titul lehké váhy

Ray Cooper III (23-7-1) vs. Magomed Magomedkerimov (29-5) — o titul welterové váhy

Claressa Shieldsová (1-0) vs. Abigail Montesová (2-0) – lehká váha

Bruno Cappelozza (13-5) vs. Ante Delija (19-4) — o titul těžké váhy

Movlid Chajbulajev (18-0-1) vs. Chris Wade (20-6) — o titul pérové váhy

Antonio Carlos Junior (12-5) vs. Marthin Hamlet (8-2) — o titul polotěžké váhy

Loik Radžabov (15-3-1) vs. Raush Manfio (14-3) — o titul lehké váhy

Omari Achmedov (21-6-1) vs. Jordan Young (11-2) – polotěžká váha

Julia Buddová (15-3) vs. Kaitlin Youngová (12-11-1) – lehká váha

Don Madge (9-3-1) vs. Nathan Williams (13-7) – lehká váha

Související obsah

Galavečer PFL 10 Championship sledujte ve středu od 22:30 exkluzivně na Voyo. Na videoportálu můžete také zpětně zhlédnout všechny letošní turnaje a připomenout si cestu finalistů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události