Děsivé video ze Slovenska: Vyloučený dorostenec brutálně napadl rozhodčího

Zdroj: koláž TN.cz / Instagram / Futbal na dedine

Z východu Slovenska se internetem šíří děsivé video. Patnáctiletý hráč dorosteneckého týmu TJ FK Družstevník Trhoviště po zápase brutálně napadl rozhodčího.

Děsivému útoku předcházelo vyloučení v 80. minutě. Sudí Peter Pavlo poslal ze hry Martina Bogára. Vyloučený se rozhodčímu odvděčil nadávkami a výhrůžkami.

Následně se zápas čtvrté dorostenecké ligy Východoslovenského fotbalového svazu proti TJ Slavoji Kráľovský Chlmec dohrál. "Před šatnami na mě čekal vyloučený hráč spolu s fanoušky. Chtěl vědět důvod, proč jsem ho vyloučil. Když jsem mu je řekl, opakovaně mi vyhrožoval a nadával mi. Následně do mě strkal a já se snažil jít do šatny," popisoval situaci Pavlo pro tvnoviny.sk.

​Poté se však do hry vložil další hráč, podle zápisu mělo jít o Michala Milenku, ale nakonec se ukázalo, že jde o bratra vyloučeného Adriána Bogára, který hrál načerno. Ten přiběhl k odcházejícímu rozhodčímu a udeřil jej pěstí do obličeje. Na videu je dále vidět, jak si sudí drží zkrvavený obličej a utíká se ukrýt do útrob tribuny. Útočník zraněného rozhodčího dále pronásledoval.

Podle slovenských médií se do incidentu přidali další hráči. Svaz útočníkovi udělil stopku na 60 měsíců a pokutu 250 eur, tedy 6 400 korun. Napadený rozhodčí se rozhodl na útočníka podat trestní oznámení. Předseda domácího klubu TH FK Družstevník Trhoviště se pro média vyjádřil, že oba hráči byli okamžitě vyloučeni z klubu.

"Pochází z romské komunity, snažili jsme se je začlenit do kolektivu, aby se věnovali něčemu smysluplnému. A potom se vám takto odvděčí," vyjádřil se Vladimír Koba. Utkání skončilo 3:2 pro hosty, hrálo se 9. října.

Není to rozhodně jediný případ, kdy se sudí na Slovensku stal terčem násilností:

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.