Hokej

Emoce v Anaheimu. Útočník přepsal klubovou historii, překonal Selänneho

Hodně emotivní bylo poslední domácí utkání Anaheimu Ducks, který porazil na svém ledě Montreal. Na rozhodující branku Terryho asistoval šestatřicetiletý Ryan Getzlaf, který se stal nejproduktivnějším hráčem klubové historie, bodově se dostal před legendárního Teemu Selänneho.

Byla to noc, na kterou kanadský hokejista původem z Reginy jen tak nezapomene. Vítěz Stanley Cupu z roku 2007 a nejproduktivnější hráč play-off ze stejné sezóny překonal klubový rekord týmu, kde strávil zatím celou kariéru a nejspíše to ani měnit už nebude. 

Jeho asistence na branku Troye Terryho byla totiž již bodem číslo 989, kterým se Getzlaf dostal před dřívějšího parťáka Selänneho, a je tak na čele bodování svého týmu v historii. Zároveň je jeden z nejdéle sloužících kapitánů NHL pouhých jedenáct bodů od toho, aby se dostal do společnosti hráčů, kteří v NHL překonali magickou hranici tisíce bodů.

Související obsah

​Pro Getzlafa to bylo speciální. Na utkání byla jeho maminka, manželka a všechny čtyři děti, což legendární útočník náležitě ocenil. "Znamená to pro mě všechno. Mít tady rodinu a dosáhnout úspěchu před našimi fanoušky," řekl v obležení svých dětí hned po utkání, ve kterém se stal první hvězdou zápasu. 

Hned po vstřelené brance se ke Getzlafovi sjela celá střídačka, aby s ním tento mimořádný moment oslavila. O jeho vlivu mluvil například aktuálně nejproduktivnější hráč týmu Troy Terry, který si vážil jeho každodenního přístupu a pronesl, že šlo možná o nejlepší moment jeho kariéry. "Velká pocta být Ryanovým spoluhráčem či trenérem," chválil zase šestatřicetiletého útočníka trenér Ducks Dallas Eakins. 

Getzlaf je tak se ziskem 989 bodů na prvním místě bodování, kde jej bude opravdu těžké někdy překonat. V historii Ducks je na prvním fleku také v počtu odehraných zápasů (aktuálně 1 111) a asistencí (710). Aktuálně má stejně bodů jako jiná legenda Ducks Paul Kariya, ale ten hrával i v jiných týmech. Pokud nasbírá ještě jedenáct kanadských bodů, stane se 92. hráčem historie NHL, který dosáhne na 1000 bodů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události