Hokej

Blackhawks odložili Hossův ceremoniál. Je čas přemýšlet a neslavit, zní z klubu

Blackhawks odložili Hossův ceremoniál. Je čas přemýšlet a neslavit, zní z klubu
Zdroj: Profimedia

Organizace Chicaga odložila ceremoniál, kde měl být oceněn slovenský hokejista Marián Hossa. Důvodem jsou poslední události kolem klubu, které se týkají sexuálního zneužívání bývalého hráče Kylea Beache.

Blackhawks chtěli zavzpomínat na slovenského útočníka Mariána Hossu, který v dresu Chicaga vyhrál hned třikrát Stanley Cup a patří mezi největší ikony posledních dekád i celé historie. Akce pod názvem "Marian Hossa Legacy Night" se měla konat již 9. listopadu v domácím utkání s Pittsburghem Penguins. Slovenský hokejista nasbíral v NHL 1 134 kanadských bodů.

"Po diskuzích mezi prezidentem klubu Dannym Wirtzem, prezidentem obchodních operací Jaimem Faulknerem a Mariánem Hossou jsme se domluvili, že je pro naši organizaci důležitější přemýšlet než slavit," zní v oficiálním prohlášení klubu. 

Související obsah

​Vedení šestinásobného vítěze Stanley Cupu tak reaguje na kauzu sexuálního zneužívání Kylea Beache, která se měla stát v roce, kdy Hawks později vyhráli stříbrný pohár. Danny Wirtz již požaduje odstranění jmen deviantů ze slavného poháru. Marián Hossa přesně v tuto dobu patřil do kádru Hawks a kabina na to údajně nikterak nezareagovala, ačkoliv o tom prý věděla.

Marián Hossa bude v polovině listopadu uveden do síně slávy NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události