Fotbal

Slavia se vyjádřila k zápasu s Plzní. Obvinění z rasismu bereme vážně

Slavia se vyjádřila k zápasu s Plzní. Obvinění z rasismu bereme vážně
Logo Slavie Praha | Zdroj: SK Slavia Praha

O nedělním šlágru Fortuna ligy mezi Slavií a Plzní se stále v médiích hodně mluví. A to především o údajném rasismu asistenta trenéra Pavla Řeháka směrem k Jhonu Mosquerovi. Nejen k této události Slavia v úterních odpoledních hodinách vydala oficiální prohlášení.

"Dlouhodobě bojujeme za ochranu zdraví hráčů a vystupujeme proti surové a nebezpečné hře. Po proběhlém zápase považujeme za štěstí, že ho naši hráči dokončili ve zdraví a v pořádku," stojí v oficiálním stanovisku klubu.

"FC Viktoria Plzeň označila chování některých členů našeho realizačního týmu v průběhu celého zápasu za absolutně nedůstojné," píše se dále. "Obecně zcela souhlasíme s tím, že je potřeba zvýšit také kulturu a respekt ve vzájemném chování realizačních týmů," pokračuje Slavia.

Související obsah

"Prosíme vedení FC Viktoria Plzeň a její tým, aby se příště vyvarovaly agresivity a opakovaného ohrožení zdraví našich hráčů, a jménem klubu slibujeme, že se některá společensky nepřijatelná slova vůbec neobjeví," naráží obhájce titulu na tři červené karty, které Západočeši v zápase obdrželi.

A nezapomnělo se ani na údajný rasismus Pavla Řeháka. "Obvinění z rasismu ze strany hráče Jhona Mosquery bereme velmi vážně, protože podobné chování považujeme za neslučitelné se jménem SK Slavia Praha," vymezuje se 21násobný český mistr.

"V případě potvrzení tohoto velmi vážného obvinění jsme připraveni přistoupit k exemplárnímu řešení vycházejícího z principu nulové tolerance k rasismu v klubu," ubezpečuje aktuálně druhý tým Fortuna ligy.

Související obsah

​Podle Slavie ale k žádnému rasismu nedošlo. "V této souvislosti bychom však rádi uvedli, že první výsledky našeho interního šetření neposkytly jakoukoliv indikaci toho, že by k podobnému jednání mohlo dojít. Samotní představitelé FC Viktoria Plzeň při odjezdu ze stadionu v Edenu uvedli, že pro tvrzení o rasismu nemají žádné důkazy," píše Slavia.

A vyjádřila se také k samotnému chování Jhona Mosquery během zápasu. "Při vyšetřování celé situace bohužel musíme vzít v potaz i nepřípustné chování hráče Jhona Mosquery v průběhu druhého poločasu, a to jak ve vztahu k surové a nebezpečné hře, kterou se prezentoval, tak k jeho zastavení u rozhodčího, kterému nepokrytě naznačoval, že zápas byl ze strany rozhodčích zkorumpován," stojí v závěru.

Fotbalisté Slavie letos nastupují v nových dresech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události