Fotbal

Nejbohatší klub světa nabízel kouči Villarrealu miliony, proč trenér odmítl?

Nejbohatší klub světa nabízel kouči Villarrealu miliony, proč trenér odmítl?
Zdroj: profimedia.cz

Nový majitel, nový elán. Anglický Newcastle United převzala před několika týdny miliardová společnost Saudi Public Investment a klub začíná procházet výraznou proměnou. Černobílí začínají od základů. Hledají nového kouče a jako prvního oslovili trenéra Villarrealu Unaie Emeryho. Španělský trenér, možná překvapivě, ale případný kontrakt s díky odmítl.

Unai Emery, trenér španělského Villarrealu, obdržel po zápase Ligy mistrů s Young Boys Bern velmi zajímavou nabídku. Když zvedl telefon, na druhé straně se ozval zástupce Newcastlu United a projevil velký zájem o služby španělského kouče. Údajná nabídka měla Emerymu přinést 7 milionů liber ročně, tedy zhruba 210 milionů korun.

A fanoušci předpokládali, že trenér odejde. Ve prospěch anglického týmu hovořila finanční situace. Villarreal navíc Emerymu řekl, že mu v případném odchodu nebude bránit. Rozhodnutí tak měl plně ve svých rukou.

Španělský trenér ale přesun do Anglie zavrhl. Přeci jen vyhrál s Villarrealem Evropskou ligu, a tím se tak letos probojoval do prestižní Ligy mistrů. Navíc má Emery ke Španělsku silný vztah a fanoušci ho milují. Významný trenér hozenou rukavici z Ostrovů nezvedl.

Fotbalový expert Guillem Balague k situaci kolem trenéra řekl: "Unai nabídku nepřijal z několika důvodů. Newcastle byl strohý, spoustu informací Emery nedostal, anglická strana navíc jednala velmi povrchně. Takhle trenéra nepřesvědčíte."

Související obsah

Sám Emery se k případné změně působiště vyjádřil na tiskové konferenci stručně a jasně: "Projevili zájem, já řekl ne. Villarreal je mým domovem a jsem mu stoprocentně oddaný."

Podívejte se na sestřih zápasu Villarreal  Young Boys Bern v Lize mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události