Další sporty

Tragická událost v boxu. Sudí neukončil zápas a došlo ke smrtelnému knokautu

Tragická událost v boxu. Sudí neukončil zápas a došlo ke smrtelnému knokautu
Zdroj: profimedia.cz

K tragické události došlo při boxerském zápase. Zimbabwský boxer Taurai Zemunya totiž zemřel přímo v ringu a mnozí z toho obviňují rozhodčího, jenž měl duel předčasně ukončit.

24letý boxer Zemunya totiž zemřel poté, co schytal v ringu několik tvrdých ran od svého soupeře. K tragické události došlo během třetího kola víkendového zápasu. Zimbabwský boxer dostal několik úderů do hlavy, nicméně i tak stál na nohou a snažil se natlačený v rohu bránit. Byl však evidentně omráčený a vše vyvrcholilo tím, že dostal knokaut, po kterém se složil na zem a došlo k fatálnímu konci.

Mladý boxer byl sice odvezen do nemocnice, tam ale na následky tvrdých úderů do hlavy zemřel. Celým incidentem se už zabývá Národní komise pro kontrolu boxu, jež řeší, zdali nedošlo k pochybení ze strany rozhodčího, jenž měl zápas předčasně ukončit, aby tragédii zabránil.

Fanoušci však mají jasno. "Rozhodčí nemusí počítat, může říct stop a druhý bojovník zastaví. Skutečný rozhodčí by to udělal, sledoval by situaci v boji, a ne jen stál jako pomník v ringu," stěžují si příznivci na sociálních sítí na výkon sudího.

Související obsah

Ostatně o víkendu se řešil podobný incident během MMA galavečera organizace UFC. Tehdy došlo k pochybení rozhodčího Vjačeslava Kiseleva, jenž byl následně suspendován za to, že neukončil duel ve velterové váze dříve a nechal ho rozhodnout na body. Duel se ale naštěstí obešel bez ztrát na životech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události