Slavia Haifě oplatila porážku, Jablonec v Dánsku urval remízu

Slavia se v dalším kole Evropské konferenční ligy utkala s Maccabi Haifa a tentokrát soupeře z Izraele porazila. | Zdroj: Profimedia.cz

Slavia i Jablonec v Evropské konferenční lize bodovaly. Sešívaní chtěli Haifě oplatit minulou porážku, a to se jim také povedlo. V Edenu soupeře z Izraele porazili díky jediné brance Jana Kuchty 1:0. Značně si tak pomohla v boji o postup ze skupiny, z níž už má jistý postup Feyenoord. Jablonec nejprve zopakoval proti Randers výsledek z domácího prostředí a v Dánsku remizoval 2:2. Remíza se ale nerodila vůbec snadno. Severočeši prohrávali už 0:2, v závěru však dokázali díky dvěma trefám srovnat. Pomohlo i štěstí, domácím totiž rozhodčí neuznali hned dva góly. V závěru dokonce padly dvě červené karty. Jablonečtí si díky zisku bodu udrželi druhou příčku ve skupině D.

SK Slavia Praha –⁠ Maccabi Haifa FC 1:0

Slavia mohla proti Haife už v 8. minutě kopat penaltu. Kuchta v pokutovém území upadl po střetu s brankářem Cohenem a dožadoval se penalty. Rozhodčí ale situaci viděl jinak a nechal hru pokračovat.

Po půlhodině zápasu nadzvedl tribuny Olayinka, jenž vystřihl ve vápně nůžky. Obránci Haify ale balón uklidili do bezpečí. V závěru prvního poločasu se do šance dostali také hosté. David potáhl balón po pravé straně a vypálil. Kačaraba jeho pokus zblokoval, s následnou střelou si pak poradil Mandous.

Ve 49. minutě se slávističtí fanoušci mohli radovat. Po Masopustově centru vypálil Bah a Cohen jeho střelu vyrazil. Míč přistál na kopačce Janu Kuchtovi, a ten nezaváhal a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

​O dvacet minut později mohli sešívaní navýšit náskok, Bahova dělovka zblízka ale jen orazítkovala břevno. Na druhé straně spálili tutovou šanci fotbalisté Maccabi, kteří utekli do přečíslení. Atziliho rána z první skončila nad. Slavia tak zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Randers FC –⁠ FK Jablonec 2:2

Dánský celek vystrčil drápky už v 6. minutě, kdy na jabloneckou branku zamířil Odey. Hanuš balón vyrazil jen k nabíhajícímu Kamarovi, který ho dopravil do sítě. Rozhodčí však branku neuznali kvůli ofsajdu a Severočeši si na chvíli oddechli.

Následně mohli jít sami do vedení. Na Krobův centr si naskočil Doležal, hlavička mu ale vůbec nesedla a z šance nebylo nic. Po půlhodině hry měl Jablonec znovu namále, Zelený vyhlavičkoval balón z brankové čáry.

​Zkraje druhého poločasu už brance Randers nikdo nezabránil. Kamara našel v pokutovém území Hammershöy-Mistratiho, který nedal Hanušovi šanci. V 53. minutě Dánové odskočili na rozdíl dvou branek. Kehinde nacentroval z pravé strany do vápna a míč si nešťastně srazil do vlastní branky Kubista.

O čtvrt hodiny později sudí domácím neuznali další trefu. A to byla voda na jablonecký mlýn. V 73. minutě snížil po rohovém kopu hlavou Tomáš Čvančara, na 2:2 pak za dalších deset minut srovnal Miloš Kratochvíl. V závěru už gól nepadl, zato došlo na dvě červené karty. V první minutě nastavení se ze hřiště pakoval po faulu loktem Odey a o dvě minuty později tak skončil duel předčasně i pro jabloneckého Kubistu, který dostal druhou žlutou a byl rovněž vyloučen. Jablonec tak nakonec vybojoval v Dánsku remízu 2:2.

Podrobné výsledky českých týmů v Evropské konferenční lize:

Randers FC –⁠ FK Jablonec 2:2 (0:0)
Branky: 46. Hammershöy-Mistrati, 53. V. Kubista (vla.) – 73. Čvančara, 83. Kratochvíl