Kanadský hokejista Edmontonu Oilers je i v nové sezoně absolutně k nezastavení. V nočním zápase proti Rangers dal jeden gól a na další dva přihrál. A jeho branka opravdu stála za to.

Rangers vedli v Rogers Place 5:4. Do konce zápasu zbývaly necelé tři minuty. V tu chvíli kapitán Olejářů převzal puk ve středním pásmu. Najel si na prostředek modré čáry, udělal rychlý obrat do útočné třetiny a namířil si to přímo mezi čtyři hráče newyorčanů.

Obránci Trouba a Nemeth se po možná nejlepším hokejistovi současnosti jen těžko natahovali. Následně se dostal až před gólmana Georgijeva a parádním bekhendovým blafákem srovnal na 5:5.

​Zápas tak šel do prodloužení, ve kterém rozhodl jedno parťák z jedné formace Leon Draisaitl. McDavid si připsal asistenci. Edmonton tak porazil Rangers 6:5 v prodloužení a je v čele Západní konference. A McDavid? Ten si za deset zápasů připsal už 22 bodů za 8 gólů a 14 asistencí. O bod víc má Draisaitl.