Fotbal

Newcastle má nového trenéra. Překvapivě se nejedná o hvězdné jméno

Newcastle má nového trenéra. Překvapivě se nejedná o hvězdné jméno
Nový trenér Newcastlu Eddie Howe Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Newcastlu mají nového trenéra, ale není to žádná superstar typu Josého Mourinha, Pepa Guardioly nebo Jurgena Kloppa. Straky převezme Eddie Howe, který naposledy trénoval Bournemouth, kde působil osm let. Podepsal smlouvu až do léta 2024. Nahradí tak Stevea Bruce, který v klubu skončil před čtrnácti dny.

Eddieho Howea nečeká vůbec snadný úkol. Horší než Newcastle je momentálně v Premier League jenom Norwich kvůli skóre. Oba kluby mají pět bodů a Newcastle navíc zatím nedokázal ani jednou vyhrát. Na "straky" je v této sezoně kladen nezvykle velký tlak poté, co jej koupilo konsorcium s podporou Saudské Arábie.

Eddie Howe během své trenérské kariéry vedl jen dva kluby. Vše zahájil v roce 2008 v Bournemouthu, odkud si o tři roky později odskočil do Burnley, kde ale vydržel pouhý rok a následně se vrátil zpět do týmu, kde strávil i většinu hráčské kariéry, a trénoval zde dlouhých osm let. Když v roce 2020 z Bournemouthu odešel, dostal nabídku trénovat skotský Celtic, ale odmítl. 

Související obsah

"Je pro mě velkou ctí stát se trenérem klubu s takovou historií, jako je Newcastle United. Je to úžasná příležitost, ale je před námi spousta práce," řekl Howe novinářům. 

Tradiční anglický tým se stal jednoznačně nejbohatším klubem na celém světě a pro tuto sezonu má Howe jasný cíl, aby Newcastle zachránil v Premier League. Poté by jej bohatí majitelé díky finančním injekcím rádi dotáhli k vytouženým trofejím, na kterou "straky" čekají od sezony 1954/55.

O tom, kdo bude první velkou hráčskou posilou, se teprve spekuluje. Často zmiňovanými jmény jsou třeba Eden Hazard nebo Tony Kroos z Realu Madrid. 

Nového trenéra má i španělská Barcelona. Na Camp Nou přivítala klubovou legendu, Xaviho Hernándeze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události