Hokej

Oblíbený gólman přiznal duševní problémy i užívání návykových látek

Oblíbený gólman přiznal duševní problémy i užívání návykových látek
Zdroj: profimedia.cz

Gólman Montrealu Canadiens Carey Price promluvil poprvé od 7. října, kdy vstoupil do asistenčního programu pro hráče s psychickými problémy. “Dostal jsem se na temná místa,“ přiznává boj s psychickými problémy a užívání návykových látek. Návrat na led bude běh na dlouhou trať.

Price byl oporou Montrealu během celé štace loňského play-off a jako gólmanská jednička odehrál všech 22 utkání. Letos ale na ledě nepobyl ani minutu. Během pauzy podstoupil operaci kolene a v říjnu se rozhodl vstoupit do 30denního NHL/NHLPA asistenčního programu pro hráče. Po měsíční odmlce promluvil o vlastním boji s démony v hlavě.

​"Poslední roky jsem se nechal unést na opravdu temná místa a neměl jsem nástroje, jak se s potížemi vypořádat. Minulý měsíc jsem se rozhodl navštívit místní zařízení pro léčbu užívání návykových látek. Uvědomil jsem si, že musím upřednostnit mé zdraví a zdraví mé rodiny," vysvětluje Price v příspěvku na Instagramu.

Dále děkuje fanouškům a blízkým za podporu a připomíná, že vypořádaní se s mentálními problémy může být běh na dlouhou trať. “S tím jde ruku v ruce jistá dávka nejistoty, co se mého návratu do hry týče,“ stojí ve vyjádření.

Během uplynulé sezóny předvedl řadu skvělých zákroků, tenhle je ale všechny strčí do kapsy:

​​Podle amerických médií se gólman po absolvování programu připojil k týmu. V úterý prý navštívil tréninkové zařízení Montrealu. “Vede se mu dobře,“ hlásí kouč Dominique Ducharme. Před návratem do branky Canadiens ale 34letého gólmana ještě čeká dlouhý proces. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události